PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DA KURBAN HAZIRLIĞI

01 Ocak Perşembe 1970

 

 

 

 İlkadım Belediyesi, Kurban Bayramı'nı vatandaşların huzur içinde geçirebilmesi için hazırlıklara başladı. Belediye tarafından Çatalarmut Mahallesi ve Kışla Mahallesi Aksa Camii arkasında bulunan alanda kurban satış noktası oluşturuldu.

 

Kurbanlık satışı sadece belediyenin kontrolündeki bu yerlerde yapılacak. Vatandaşlar, kurban alanları için İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne başvurabilecek. Satış yerlerinin belirlenmesinden sonra, satıcılar kendilerine tahsis edilen çadırlara kurbanlıklarını yerleştirebilecek.

Kurban satış yerleri zabıta tarafından 24 saat denetim altında tutulacak. Satış yerlerinde hayvan tüccarları için özel olarak kurulan duş alanları ve lavabolar görevliler tarafından bakımı yapılacak. İlkadım Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi ve Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesi veteriner hekimleri tarafından da düzenli olarak denetlenecek. Kontrolünün yapıldığına dair kulaklarında kimlik küpesi olmayan kurbanlık hayvanların satışına kesinlikle izin verilmeyecek. Kurban kesim yerleri ise, hayvan satış noktalarının yanında bulunan alanların yanı sıra  Selahiye, İstasyon, Kılıçdede, Reşadiye pazar yerleri olarak belirlenmiştir.

 

 

Belediye, mahalle araları, sokaklar, caddeler, meydanlar, park gibi umuma ait yerler, kapıları sokak ve caddelere açılan bina önleri gibi yerlerde kurban kesimine kesinlikle müsaade etmeyecek.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER