PROJELER

ALBÜMLER

"EĞİTİM POLİTİKAMIZ ÇOCUKLARIN MEŞALESİDİR"

29/09/2014

 

Geleceğin Türkiye'sinin çocuk ve gençlerin omuzlarında yükseleceğini ifade eden Başkan Tok,  Her adımda eğitim prensibimiz, yarınlarımızın güvencesi yavrularımızın meşalesi olacaktır" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım İlçesi’nde bulunan Sakarya İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Okulda incelemelerde bulunan Başkan Tok, Öğrenciler ve velilerle yakından ilgilendi. 2-B sınıfını ders esnasında ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, miniklerle tek-tek sohbet etti. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı derste minikler,  Başkan Tok'a merak ettikleri soruları sordu.

“SADECE OKULDA DEĞİL HER YERDE EĞİTİM”

Eğitimin sadece okullarda sınırlı kalmaması gerektiğini, eğitim için gerekli her türlü hizmetin ve desteğin yapıldığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Görev yaptığımız geçen dönem olsun bu dönem olsun tüm hizmetlerimiz başında eğitim gelmektedir. Okullarımıza gerekli fiziki desteklerimizi İlkadım Belediyesi olarak gerçekleştiriyoruz. Eğitim olmazsa olmazımız. Çocuklarımızın çoğu vaktini geçirdikleri okullarıyla ilgilenmek gerekli takviyeleri yapmak için gerek okul müdürleri ile gerek okul aile birlikleri ile yakın temas haline bulunuyoruz. ' Eğitim sadece okullarla sınırlı kalmamalıdır.' diyerek İlkadım Belediyesi olarak İlkadım Etüt Merkezi'ni hizmete sunduk. Çocuklarımızın okullarında aldıkları bilgileri güncelleyerek geliştirebilecekleri bu merkezde yavrularımız uzman eğitmenler nezaretinde  takviye derslerini alabilecek.  Bu etüt merkezlerimizle  İlkadım eğitimde öncü ilçe olacak. Samsun'da ve bölgede parmak ile gösterilecek. Velilerimizin çocuklarını bu merkezlere yönlendirmelerini önemle tavsiye ediyorum." dedi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER