PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DAN ACİL MÜDAHALE

01 Ocak Perşembe 1970

 

İlkadım Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler bölgede etkisini gösteren sağanak yağışın oluşturabileceği olumsuzluklar için sabah saatlerine kadar hazır bekledi.Ekipler oluşan su baskınlarına acil müdahale etti.

 

 

Samsun'da özellikle İlkadım İlçesi'nde etkisini gösteren sağanak yağış bölgede küçük çaplı su baskınlarına sebep oldu. İlkadım Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Büyükşehir Çözüm Merkezi ve İlkadım İletişim Merkezi'ne gelen şikayetleri değerlendirerek acil müdahalede bulundu. Ekipler gecenin ilerleyen saatlerine kadar bölgede çalışmalarını sürdürdü. Vatandaşların mağdur olmaması için tüm ekipmanları kullanarak hizmet veren İlkadım Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü yağmur sularının yollara getirdiği taş, kum ve atıkların toplanması noktası hummalı çalışmalar gerçekleştirdi. İlçede bulunun bazı apartman sitelerinin otoparklarında oluşan su baskınları, kurulan su motorları ile belediye ekipleri tarafından tahliye edildi.

 

 

Vatandaşların mağdur olmaması için ekiplerin sabahın ilk ışıklarına kadar çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,"İlkadım Belediyesi olarak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz sağanak yağıştan kaynaklanan su baskınlara anında ederek daha büyük sorunların çıkmasına engel olmuştur. Gerek Belediyemize gelen, gerek Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi'ne gelen şikayetleri anında değerlendirerek yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturdu. Sabahın ilk ışıklarına kadar bölgede çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz mevcut tüm araç gereçleri kullanarak daha büyük sıkıntıların yaşanmasına engel olmuştur." dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER