PROJELER

ALBÜMLER

Yeni Türkiye Yeni Nesiller

01 Ocak Perşembe 1970

Erdoğan Tok;

- "Yeni Türkiye Yeni Nesiller"

-"Çocuklarımızı Önemsiyoruz"

- Eğitim Önceliğimiz

Yeni Türkiye'nin inşasında çocuk ve gençlerin eğitiminin önemli
olduğuna vurgu yapan Başkan Tok, " Eğitim olmazsa olmazımızdır" dedi.

Samsun Ticaret ve Sanayi ilkokulunu ziyaret eden Başkan Erdoğan Tok’u öğrenciler coşkulu bir şekilde karşıladı.   Çocukların ‘Erdoğan Amca ’ diyerek sınıf penceresinden  seslendiği Başkan Tok, Öğrencilerin sevgi gösterisini karşılıksız bırakmadı. Sınıfları gezerek öğrencilerin isteklerini dinleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'derslerinize sıkı çalışın' mesajı verdi.

"SORUMLULUKLARIMIZI BİLİYORUZ"

Samsun'da okullaşma ihtiyacının yarısından fazlasının İlkadım'da karşılandığını ifade eden Başkan Tok," İlçemiz yapı itibariyle kentin en büyük metropol ilçesidir. Yaklaşık 65 bin civarında olan öğrenci sayısı ile Samsun'da okullaşma ihtiyacının yarısından fazlası ilçemizde karşılanmaktadır. Bu büyük ilçenin yükünün ağırlığı belediye başkanı olarak bizim omuzlarımızdadır. Sorumluluğumuzu biliyoruz" dedi.

HER ADIMDA EĞİTİM

Tok; " Genç nüfusumuzun yüksek olduğu İlkadım İlçemizde eğitim ve öğretim çok önemli bir kamu hizmet dalıdır. Çünkü geleceğimizin daha aydınlık olması, çocuklarımızın ve gençlerimizin çok iyi eğitilmesine, geleceğe çok iyi şekilde hazırlanmalarına bağlıdır. Eğitim çok önemlidir. Biz yerel yönetimler olarak eğitim kurumlarımızla her daim iletişim içerisinde çalışmalarımız sürdürüyoruz. Eğitimin yapılması konusunda yerel yönetimlere büyük işler düşmektedir. Biz de bu doğrultuda planlamalarımızı yapıyoruz. Okulların alt yapılarının yapımı konusunda azami gayret gösteriyoruz" diye konuştu.

Sınıfları gezdikten sonra okul bahçesinde incelemelerde bulunan Başkan Tok öğrencilerin daha ferah ve daha modern bir ortamda vakit geçirebilmeleri için ortam oluşturacaklarının sözünü verdi.   Tok, daha sonra okul bahçesinde bulunan halı sahada okul müdürü Nusret Satı ile birlikte penaltı atışı gerçekleştirdi.

 

DİĞER HABERLER