PROJELER

ALBÜMLER

Tok; "O’nun Hayatını Tüm Dünya Örnek Almalı."

01 Ocak Perşembe 1970

-Tok; "O'nun Hayatını Tüm Dünya Örnek Almalı."

-“Son Peygamber'in Hayatı” kitap okuma yarışması ödül töreni 

Son Peygamber Hz. Muhammed konulu kitap okuma yarışmasında konuşan Başkan Erdoğan Tok, "Tüm insanlık için  örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed'i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır. "dedi.

Türkiye'nin 81 ilinden katılım sağlanan Ufka Yolculuk 3 İdeal İnsan "Son Peygamber'in Hayatı" konulu kültür yarışmanın Samsun'daki ödül gecesi, İl Müftülüğü konferans salonunda yapıldı.

İLAHİ KOROSU MEST ETTİ.

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü organizasyonu ile "Son Peygamber'in Hayatı" konulu kitap okuma yarışmasının ödül gecesi Kurân'ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan Kurân'ı Kerîm'in ardından Atakum  Anadolu İmam Hatip Lisesi İlahi Korosu ilahi konseri verdi. Koronun büyük ustalıkla icra ettiği ilahi konseri ziyaretçilerden büyük beğeni topladı.

İLKADIM PROJE ORTAĞI

Ödül gecesine katılarak dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Son Peygamber Hz. Muhammet'in yaşam tarzının anlatılması ve benimsetilmesi amacıyla düzenlenen kitap okuma yarışmasının proje ortağı olmaktan onur duymaktayım. Son Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) mesajlarını toplumun bütün kesimleri ile buluşturarak Allah'ın rızasını kazanmak, O'nun hayat tarzını topluma kazandırmayı sağlamayı çok önemli bir vazife olarak görüyorum. Kaybedeni olmayan yarışmada dereceyi giren ve organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum. "  dedi.

Türkiye'de 250 bin, Samsun'dan 5468 kişinin katıldığı yarışmada üç kategoride toplam 30 kişiye çeşitli hediyeler verildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER