PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DA SÖZLEŞME SEVİNCİ

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM'DA SÖZLEŞME SEVİNCİ

Hizmet-İş Sendikası ve İlkadım Belediyesi arasında yeni bir toplu iş sözleşmesine imza atan Başkan Tok, “İlkadım büyük bir ailedir, bu büyük ailenin mutluluğu ve huzuru için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Hizmet-İş Sendikası ve İlkadım Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sona gelindi. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u makamında ziyaret eden Hizmet-İş Sendikası İl Başkanı Ziya Uzun ve sendika yöneticileri makamında birlikte toplu iş sözleşmesini imzaladı. 2 yıllık olarak imzalanan toplu iş sözleşmesine en çok sevinen İlkadım Belediyesi işçileri oldu. Sözleşme sonrası işçilerin günlük yevmiyelerine yüzde 16 oranında zam yapıldı. Ayrıca işçilere yapılan yemek yardımı ücretlerine ki zam ile beraber sözleşmenin birinci yılı için toplam yüzde 23 zam yapıldı.

“YİNE BİR İLK”

2009 yılında Karadeniz bölgesine örnek olan sözleşmenin imzalarını İlkadım Belediyesi ile attıklarını söyleyen ve bu örnek sözleşmenin bir yenisine imza atmanın onur ve gurur verdiğini belirten Hizmet-İş Sendikası İl Başkanı Ziya Uzun "2007 yılında kurulan sendikamız ilk sözleşmesini 2009 yılında yine Erdoğan Tok başkanımız ile yaptı. 2009 yılında işçilerimiz için imzaladığımız sözleşmemiz o zamanın şartlarına göre oldukça olumlu olmuştu. O zaman da işçilerimizin yüzünü güldüren toplu iş sözleşmemiz Karedeniz Bölgemizde bir ilkti. Yine Karadeniz bölgemize ve şehrimize örnek olarak tarihi bir sözleşmeye imza attık. Bu noktada her zaman işçimizin yanında olan, çalışanlarını ailesi gibi görerek büyük başarılara imza atan İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

KUCAKLAYAN ANLAYIŞ

İlkadım Belediyesi'nin köklü ve büyük bir aile olduğu vurgusunu yapan ve İlkadım Ailesinin mutluluğu ve huzuru için gece gündüz çalışmalara devam edildiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "İlkadım Belediyemiz ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzaladığımız toplu iş sözleşmemiz belediyemize ve işçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Geçtiğimiz dönem olsun bu dönem olsun görevde olduğumuz her zaman işçimizin yanında durduk. İşçilerimizin hakları noktasında en iyi imkanları sağlayabilmek için çaba sarf ettik.2009 Yılında imzaladığımız ve Karadeniz bölgemize örnek olan toplu iş sözleşmemizin bir yenisini daha imzaladık. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun. İmzaladığımız sözleşme sonrası işçilerimizin günlük yevmiye ve yemek ücretlerinde toplam yüzde 23 zam olmuş oldu. İlkadım büyük bir ailedir, bu büyük ailenin mutluluğu ve huzuru için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çalışanlarımızda başkan personel ilişkisinden çok ailesi ilişkisine önem verdik. Personelini kucaklayan bir anlayış ile yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER