PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM ‘DA MİRAÇ KANDİLİNE ÖZEL PROGRAM

01 Ocak Perşembe 1970

TOK,  VATANDAŞLARIN MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADI

İLKADIM ‘DA MİRAÇ KANDİLİNE ÖZEL PROGRAM

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Miraç  Kandili nedeniyle camilere akın eden vatandaşlara yatsı namazı sonrası özel paketlenmiş gül suyu, lokum ve sıcak lokma dağıttı.

İlkadım İlçesindeki bir çok Cami’nde Miraç  Kandili dolayısıyla düzenlenen programlarda dualar edildi, mevlit okundu. Camilere akın eden vatandaşlar bu özel gecede dua ederek kandil gecesini en güzel şekilde idrak etti.  İlkadım Belediye ekipleri tarafından kandil gecesine özel hazırlanan gül suyu, lokum, tesbih bulunan paketler namaz sonrası vatandaşlara dağıtıldı.

Yatsı namazının ardından, camiden çıkan vatandaşların kandilini kutlayarak özel paketlenmiş gülsuyu, lokum ve lokma ikram eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Miraç, sevgili peygamberimizin (SAV) , Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail’in (AS) rehberliğinde Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksaya ve oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükselişidir, pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran manevi bir yolculuktur. Miraç, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) şahsında “İnsanlığa açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuktur.” Miraç hadisesi bu anlamlarıyla hayata ışık tutmakta, dünya ve ahiret saadeti ekseninde sonsuz fırsatlar sunmaktadır. Kandiller insanların arınması ve erdemli olması doğrultusunda önemli gecelerdir. Kandil geceleri insanları her türlü kötülüklerden, şerden haksızlıklardan uzak durmayı öğretir" dedi.

 

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER