PROJELER

ALBÜMLER

KÖKÇÜOĞLU YERİNDE DÖNÜŞECEK

01 Ocak Perşembe 1970

-KÖKÇÜOĞLU YERİNDE DÖNÜŞECEK”

-HALK ONAYLADI, TOK MÜJDEYİ VERDİ.

 BAŞKAN TOK, “RAMAZAN’DAN SONRA START VERİYORUZ”

7 Haziran seçim çalışmaları için saha  çalışmalarına  hız kesmeden devam eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Kökçüoğlu Mahallesi sakinlerine “Yerinde Dönüşüm” Müjdesini verdi. Başkan Tok, “Ramazan ayı sonrası halkımızın isteği doğrultusunda kentsel dönüşümün ilk adımını atıyoruz” dedi.

7 Haziran seçim çalışmaları kapsamında çalışmalara ara vermeden devam eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kökçüoğlu mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Kökçüoğlu mahallesinde düzenlenen mahalle toplantısı adeta miting alanına dönüştü. Düzenlenen toplantıya İlkadım Belediye Başkanın yanı sıra,  AK Parti 25. Dönem Milletvekili Adayları Fuat Köktaş ve Çiğdem Karaaslan , AK Parti 22. Dönem Milletvekili Musa Uzunkaya, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Başkan Tok ve Milletvekili Adaylarını meşaleler ve havai fişeklerle karşılayan Kökçüoğlu mahallesi sakinleri ortamı anında miting alanına çevirdi.

“İLKADIM AK PARTİ’YE SAHİP ÇIKIYOR”

Tüm siyasi partilerin birlik olup AK Parti’nin gitmesi için çalıştıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “30 Mart seçimlerinde de ilk açık hava toplantısını yine Kökçüoğlu mahallemizde başlatmıştık yine sizler böyle yoğun bir teveccüh ile bizleri bağrınıza basmıştınız. 7 Haziran seçimleri oldukça önemli bu seçimler dönüm noktası oldu. Bütün partiler bir araya gelmiş AK  Parti gitsin de ne olursa olsun derdine düşmüşler. Ama Kökçüoğlu burada gösteriyor Allah’ın izniyle bu iktidara bu devletimize sahip çıkacağına İlkadım İlçemiz, Kökçüoğlu Mahallemiz gösteriyor” dedi.

“VATANDAŞIMIZIN YÜZDE 90’I İSTİYOR”

Kökçüoğlu mahallesinde Ramazan ayı sorasında halkın rızası doğrultusunda kentsel dönüşümün start alacağını belirten Başkan Tok, ”Kökçüoğlu mahallesinin sorunlarını bilen bir kardeşiniz olarak 2004-2009 yılları arası belediye başkanlığım döneminde Kökçüoğlu ve Hastanebaşı mahallerimiz için bir kentsel dönüşüm çalışması başlattık. O zaman bu mahallelerimizin inşaat hatlarının emsal değerli çok yükselttik. Belediye başkanlığımıza ara verdiğimiz sürede hiçbir adım atılmadı, hiçbir çalışma yapılmadı. Ama halkımız, bizi tekrar bu göreve getirdiği gün bu mahallelerimizin imar durumu ve kentsel dönüşümü yerinde dönüşüm olarak gerçekleştirme noktasında bir yıldan bu yana çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu ay ki Büyükşehir Belediyesi Meclisinde bu mahallelerimiz için son karar çıktı. Allah’ın izniyle Ramazan ayının akabinde burada yerinde dönüşümü gerçekleştireceğiz. Burada bu dönüşümün gerçekleştirme oranı oldukça yüksek, artık halkımız bunu bekliyor. Bizler vatandaşlarımızı mağdur etmeden bir çalışma yapacağız. Çünkü inşaat haklarını çok yükselttik. 1.40 emsali 4 emsale yükselterek buradaki vatandaşlarımızı mağdur etmeden yerinde dönüşümü inşallah gerçekleştireceğiz. Burada yaşayanlar doğalgaz kullanamıyorlar, yollar bozuk, evler düzensiz yani kısacası sağlıksız bir ortamda yaşam sürdürüyorlar. Bu sıkıntıların farkındayız görüyoruz. Allah izin verirse Ramazan’dan sonra ilk adımı atıyoruz. Ama halkımızın rızası doğrultusunda bu çalışmalara başlayacağız. Bizler adaları oluşturduk ama halkımız istemez ise bizler zorla bir şey yapmayacağız. Razı olduğunuz an bu dönüşümü gerçekleştireceğiz ki razı olma noktasında yüzde 80-90 oranını halkımızda görüyoruz” diye konuştu.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER