PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM MECLİSİ FURTUN İÇİN EVET DEDİ

01 Ocak Perşembe 1970

DOKTORUN ADI GÖREV YAPTIĞI SOKAĞA VERİLECEK

İLKADIM MECLİSİ FURTUN İÇİN EVET DEDİ

İlkadım Belediyesi, uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitiren Dr. Kamil Furtun’un görev yaptığı hastanenin bulunduğu Civan Sokağın adının Dr. Kamil Furtun Caddesi olarak değiştirme kararı aldı.

İlkadım Belediye Meclisi gerçekleşen Haziran ayı 2. Meclis toplantısı sonucu, geçtiğimiz günlerde Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde görevi başındayken uğradığı silahlı saldırı sonucunu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun’un  adının görev yaptığı hastanenin bulunduğu Civan Sokağa verme kararı aldı. Ailesinin olurunun alınarak bu kararın verildiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, değerli kardeşimizin eşine bu konu hakkında bilgi verdiğimde şeref duyacaklarını belirtti” dedi. Meclis salonunda açıklanan madde oy birliği ile kabul edildi.

ADI DAİMA YAŞATILACAK

Menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Kamil Furtun’un adının İlkadım’da unutulmayacağını daima yaşatılacağını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Geçtiğimiz günlerde görevi başında menfur bir saldırı sonucu yaşamını yitiren Dr. Kamil Furtun kardeşimize tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. İlkadım Belediyesi olarak ailesine gerçekleştirdiğimiz taziye ziyaretinde eşinden aldığımız onay ile birlikte merhum Dr. Kamil Furtun kardeşimizin görev yaptığı hastanenin bulunduğu Civan sokağa Dr. Kamil Furtun  ismini verme kararı aldık. Kendisi sevdiğimiz değer verdiğimiz bir dostumuz kardeşimizdi. Görevi başında hayatını kaybederek şehit olan kardeşimizin adının yaşatılması adına bizlerde üzerimize düşeni yaptık. Kara meclisimizde oy birliği ile kabul edildi. Böylesi anlamlı bir karara imza atmaktan gurur ve onur duyuyorum. Allah Merhum Kamil kardeşimizin mekanını cennet eylesin  ailesine ve yakınlarına sabırlar versin” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER