PROJELER

ALBÜMLER

O KEMENÇE YETİM KALDI

01 Ocak Perşembe 1970

O KEMENÇE YETİM KALDI

Samsun’da 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrası yatağa mahkum olan ve hayatına kemençesi ile tutunan Murat Balçık dün gece hayatını kaybetti. Geçtiğimiz aylarda Balçıkı evinde ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ölüm haberini alır almaz Balçık’ın evine koştu.

BAŞKAN TOK PSİKOLOJİK DESTEK VERMİŞTİ

Samsun’da 10 sene önce geçirdiği trafik kazası sonucu kardeşini kaybeden ve yatağa mahkum olarak yaşamını sürdüren 32 yaşındaki Murat Balçık’ı  yaşadığı evinde yaşamını yitirdi. Trafik kazası sonrası 18 ay yoğun bakımda kalan Balçık, yaşadığı psikolojik durumdan ötürü hastaneye giderek tedavi olamıyordu. İlkadım Belediyesi tarafından Kişisel Gelişim Uzmanı Ramazan Balkı tarafından psikolojik destek verilen Balçık, sıkıntılarının geçmesinin ardından hemen fizik tedaviye başlayacaktı. 10 yıl önce yatağa mahkum olarak yaşamını sürdüren Murat Balçık’ın en büyük destekçisi ise kendi yaptığı kemençesi idi.

“SON HAYALİYDİ”

32 yaşına hayatını gözlerini yuman Murat Balçık 3 Aralık 2014 günü kendisi ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a kendi yaptığı kemençeyle Karadeniz türküleri çalmıştı. Merhum Balçık Kemençe çalmayı çok sevdiğini belirmiş, yıllarının bu uğraşla geçtiğini, kemençesini artık dışarı çıkarak açık havada çalmak istediğini söylemiş idi.

KEMENÇESİ YETİM KALDI

32 yaşındaki Murat Balçık’ın ölüm haberi ile cenaze evine koşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok başta annesi Nebahat Balçık’a taziyesini iletti. Acılı anne Nebahat Balçık oğlunun kemençesinin yetim kaldığını söyledi. Uzun süre Başkan Tok’a sarılarak ağlayan anne Rabbim oğlumun mekanını cennet etsin dedi.

“İNANÇLI VE DİRENÇLİYDİ”

Murat Balçık’ın dirençli ve inançlı birisi olarak 10 yıldır yatağa mahkum olarak ve kemençesi ile yaşamını sürdürdüğünü belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “32 yaşında ki Murat kardeşimizi kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Kendisi hayata sıkı sıkı tutunan dirençli ve inançlı bir kardeşimizdi. Kendisini ziyarete geldiğimizde bizlere kendi yapmış olduğu kemençesi ile Karadeniz Türklüleri çalmıştı. Rabbim mekanını Cennet etsin. Geride kalan başta ailesi ve yakınları Allah sabır versin” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER