PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DA KİMLİK KARTLI PAZARCI DÖNEMİ

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM’DA KİMLİK KARTILI PAZARCI DÖNEMİ

PAZARCILAR KİMLİKLENDİRİLDİ

KARADENİZ’DE BİR İLK
BAŞKAN TOK PAZAR ESNAFININ KİMLİKLERİ DAĞITTI
 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Karadeniz’de bir ilke imza atarak ilçe genelinde faaliyet gösteren 3 bin 500 pazarcı esnafına kimlik kartı ve fiyat etiketi dağıttı.


İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Karadeniz’de bir ilke imza atıldı. Yapılan düzenlemede İlkadım İlçe genelinde faaliyet gösteren 3 bin 500 pazarcı esnafına kimlik kartı ve fiyat etiketi dağıtıldı. Pilot bölge olarak belirlenen Doğumevi Hastanesi Pazar esnafına ilk kimlik kartı ve fiyat etiketlerini İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok dağıttı. Kimlik kartı ve fiyat etiketlerini pazar esnafına kendi elleriyle veren Başkan Tok, vatandaşların kimlerden alışveriş yaptığını bilmesi için bu çalışmayı geliştirdiklerini belirtti.

KARADENİZ’DE İLK

İlkadım Belediyesi olarak Karadeniz’de bir ilke imza attıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  “Pazar yerlerimizi disipline etme adına bir çalışma başlattık. Pazarcılarımıza kimlik kartı oluşturmuş olduk. Karadeniz’de bir ilke imza atmış olduk. Buradan alışveriş yapan kişiler kimlerden alışveriş yapmış olduklarını burada görmüş oluyorlar. Dolayısıyla bir şikayet söz konusu olduğu zaman kimi şikayet edecekleri noktasında da bir ön bilgileri olmuş oluyor. Ayrıca fiyat listelerimizi de oluşturmuş olduk. Artık burada satılan malların üzerlerine fiyat etiketlerimiz var. Bu etiketleri zorunlu olarak göstermek durumundalar. Burada hangi malı kaç liraya sattıklarına dair fiyatlarını yazmaları zorunlu hale getirdik” dedi.

”HALKIMIZIN İÇİ RAHAT OLSUN”
Vatandaşların aldıkları ürünlerin kilogram kontrolü için Pazar yerlerinde hassas terazilerin yerleştirildiğini söyleyen Başkan Tok, “Hassas kantarımızla halkımızı bilinçlendirdik. Şüphelendikleri kilo ile ilgili bir sorunları varsa aldıkları ürünleri bu hassas tartıya gelerek burada tartabilirler. Zaten esnaflarımız burada yıllarca esnaflık yapan kişiler oldukları için o noktada çok büyük bir sıkıntı yaşamıyoruz ama en azından bir güvence olması düşüncesi ile bu hassas kantarımızı da halkımızın hizmetine sunmuş olduk. Bu konuda vatandaşımız da memnun, satıcı da memnun. Satıcımız hassas kantarımızdan, kimlik kartından, fiyat etiketinden memnun olduklarını ifade ettiler” diye konuştu.

Başkan Tok daha sonra alışveriş için pazara gelen vatandaşlarla ve pazar esnafı ile sohbet ederek uygulama hakkında detaylı bilgi verdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER