PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN TOK ’’TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYORUZ’’

01 Ocak Perşembe 1970

-BAŞKAN TOK ''TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLUYORUZ''

-İLKADIMDA KOMŞULAR TEK YÜREK

İlkadım Belediyesi tarafından her gün farklı bir mahallede düzenlenen komşu iftarının son durağı  Yaşardoğu mahallesi oldu.  Komşuları aynı sofrada buluşturan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Komşu iftarları ile Türkiye'ye örnek olduklarını söyledi.

İlkadım Belediyesi tarafından her akşam farklı bir mahallede düzenlenen komşu iftarları halkın yoğun ilgisi ile karşılanıyor. Farklı mahallelerde düzenlenen komşu iftarları yediden yetmişe herkesi aynı atmosferde bir araya getiriyor. Düzenlenen iftar programlarında mahalle sakinleri ile yakından ilgilenerek mahallelilerin  istek ve önerilerini dinleyen Başkan Tok iftar masalarını gezdiği esnada etrafını saran çocuklarla tek-tek hatıra fotoğrafı çektirdi.

ESKİ RAMAZAN SOFRALARI

Belediye olarak her yıl düzenli olarak organize ettikleri komşu iftarlarının Türkiye'ye örnek olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Her akşam farklı bir mahallede gerçekleştirdiğimiz komşu iftrarlarının bir yenisini Yaşardoğu Mahallemizde yapıyoruz. Yaşardoğu mahallesi sakinleri adeta bu sofraya akın etmiş. Çocuklarını misafirlerini alan bu masalara koşmuş. İşte bu görüntüler amacımıza ulaştığımızı gösteriyor. Yediden yetmişe herkes aynı sofrada aynı ekmeği suyu paylaşıyor. Sohbet edip eskileri yaad ediyor. Geçen sene başlattığımız ve geleneksel hale getirdiğimiz bu iftarlarımız adeta Türkiye'ye örnek oluyor. Birlik ve beraberliğin boy gösterdiği bu iftar, bizlere her gün yeniden güven ve güç veriyor.” dedi.

ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Başkan Tok,” Masalara baktığımızda her masada en az üç çocuk görüyorum. Çocuklarımızın yüzleri gülüyor. Bizler göreve geldiğimizde geleceğimiz olan çocuklarımız için gece gündüz çalışma sözü verdik. Ve geleceğimiz olan yavrularımız için yorulmadan usanmadan çalışıyoruz. Onların mutluluğu ve huzuru için her taşın altına elimizi koyuyoruz. Gerek eğitimleri gerek sosyal yaşantılarını düşünerek hizmet ve projelerimize imza atıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz İlkadım Belediyesi'nde pozitif ayrımcılığa sahitir. Bizleri Ramazan aynının bu güzel günlerinden yalnız bırakmayan başta gençlerimiz ve çocuklarımıza ardından ailelerine sonsuz teşekkür ediyorum. Allah böylesi güzel birlik ve beraberliğimizi daim etsin" diye konuştu.

VATANDAŞLARA  SOĞUK GÜL ŞERBETİ İKRAMI

Teravih namazı öncesi Yaşardoğu Hacı Hatun Camiinde Kuran Tilaveti ve Sohbet program icra edildi.  İkiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Emin Yıldırım’ın tek ses, tek nefes okudukları muhteşem Kur’an-ı Kerim Ziyafetinin ardından İstanbul Sultanahmet Camii Eski  Başvaizi Emrullah Hatipoğlu’nun eşsiz sohbeti gönüllere nakşetti.  İcra edilen sohbet ve Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından teravih namazı kılındı. Teravih namazının ardından camii çıkışında vatandaşlara ücretsiz soğuk gül şerbeti dağıtıldı.

DİĞER HABERLER