PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım’da Vatandaşa Özel Hizmet

01 Ocak Perşembe 1970

-İlkadım'da Vatandaşa Özel Hizmet!

- İftarda Kuyruk Bekleme Yok!

-İlkadımlılar, Komşu İftarlarından Memnun

Geçen sene başlattığı hijyenik özel paketler halinde sunulan iftar uygulaması ile vatandaşlardan büyük takdir gören İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Komşu iftarları kapsamında vakumlu otomatik paketleme makinesiyle hijyenik bir ortamda özel bir kutuda servis edilen yemekler, sıra bekleme sıkıntısı olmadan masalarda hazır bir şekilde bulunuyor." dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Bahçelievler, İstasyon ve  Kılıçdede mahallesi sakinleri ile  56'lar Hacıvahide Hatun Camii Önündeki Sokak'ta üç mahalle ile birlikte iftar yaptı. İftar öncesi sokağa kurulan masaları erkenden dolduran vatandaşlarla kucaklaşan Başkan Erdoğan Tok, komşu iftarlarının  mahiyeti ve manası itibariyle kardeş iftarlarına dönüştüğünü ifade etti.

ZENGİN-FAKİR AYNI SOFRADA

Komşu iftarlarını tüm mahalle halkını aynı sofrada bir araya getirmek üzere başlattıklarını kaydeden  Tok, “Her akşam bir mahallemizde komşu iftar uygulamasıyla zengin-fakir bütün mahalle halkını bir çatı altında topluyor ve birlik ve beraberliği sağlıyoruz. Mahalleli ile belediye arasındaki iletişimi arttırıyoruz. Gayemiz; muhtarı, imamı, vatandaşı bir araya getirip konuşup dertleşmek" dedi.

 

SIRA BEKLEME YOK!

Her kuşaktan insanın aynı ortamda bulunduğu iftar sofrasında toplumsal yapının temel taşı olan aileyi oluşturduklarını vurgulayan Başkan Erdoğan Tok, Biz belediye olarak geçen sene başlattığımız özel paketler halinde halkımıza sunduğumuz iftar yemeği uygulamamız İlkadımlılardan da büyük beğeni topladı. Vakumlu otomatik paketleme makinesiyle hijyenik bir ortamda paketlenen yemekler termos yemek kaplarıyla uzun süre boyunca sıcaklığını koruyor. Tatlısından çorbasına tüm yiyeceklerin özel bir kutuda servis edilmesinin yanında, sıra bekleme sıkıntısı olmadan masalarda hazır bir şekilde bulunuyor. Bu uygulamamız sayesinde vatandaşlarımız iftar yemeğini alırken kuyrukta beklemiyor. Vatandaşımız, orucunu açmak için sıra beklemeden ezanın okunmasını bekliyor. " diye konuştu.

 

TOK'TAN DOĞU TÜRKİSTAN'DAKİ ZULÜME TEPKİ

Doğu Türkistanlı Müslümanlara yönelik yapılan zulüme tepki gösteren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Dünyanın Gazze, Mısır, Irak, Suriye, Arakan, ve Eritre’de yapılan teröre sessiz kaldığı gibi Doğu Türkistan’da yaşananları da görmezden geldiğini ve katliamlar karşısında kılını dahi kıpırdatmadığını söyledi. Çin’in Doğu Türkistan’a yönelik katliamlarının kabul edilemez bir insanlık suçu olduğunu kaydeden Başkan Erdoğan Tok, Yeryüzünde huzur ve barış ortamının inşa edilmesinin dünya üzerinde akan Müslüman kanının durmasına bağlı olduğunu söyledi

 

Gönül Sohbetleri ve Kur'an Ziyafetleri kapsamında önceki akşam Kılıç Dede Camiinde yapılan programda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ünal  Oruç, Başörtüsü ve İçki konulularında sohbet verdi.  Teravih namazının ardından vatandaşlara ücretsiz şerbet ve lokum dağıtıldı.  Tok daha sonra Kılıç Dede Türbesi'nde dua etti.

DİĞER HABERLER