PROJELER

ALBÜMLER

Tok’tan Kışlaya Halı Saha ve Çocuk Parkı Müjdesi

01 Ocak Perşembe 1970

Tok’tan Kışlaya Halı Saha ve Çocuk Parkı Müjdesi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kışla mahallesinde 1,5 dönümlük alana spor tesisi ve çocuk parkı yapılacağın müjdesini verdi.

İlkadım Belediyesi Komşu İftarlarının son durağı  Gebi Caddesi 4.hat durağı yanı oldu. Kışla ve Tepecik mahallesi sakinlerinin bir araya geldiği iftar programında birlik ve beraberlik örneği görülmeye değerdi.

 

KOMŞULAR KAYNAŞIYOR

Son zamanlarda kaybolmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerinin yeninden güçlendirildiği komşu iftarlarının her mahallede büyük ilgi gördüğü ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İftar öncesi yaptığı konuşmada genç yaşlı demeden katılımlarıyla sofraları şenlendiren mahalle sakinlerine teşekkür etti. Başkan Tok, “Mahallelerde kurulan iftar sofralarında Ramazan’ın bereketini siz dostlarımızla kardeşlerimizle paylaşıyoruz. İnşallah bu mübarek ay sizlerin de hanelerinizi, sofralarınızı bereketlendirir. Ramazan’dan layıkıyla istifade edenlerden olmaya çalışalım. Daha çok ibadet edelim. Birbirimize daha çok hoşgörüyle yaklaşalım. Bu güzel ayda her anı en güzel şekilde değerlendirelim. Hep birlikte dolu-dolu bir Ramazan ayını yaşayalım. Bütün kırgınlıkları küskünlükleri unutalım istiyorum” dedi.

 

1,5 DÖNÜMLÜK ALANA HALISAHA VE ÇOCUK PARKI

Kışla mahallesinde 1500 metrekarelik bir alana spor tesisi ve çocuk oyun parkı inşa edeceklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Modern oyun gruplarının dizayn edilerek çocukların güvenli bir ortamda oyun oynayabileceği, ailelerin yeşil alanı ve oturma gurupları ile nezih ve ferah bir ortamda dinlenebilecekleri park ile gençlerin boş zamanlarını spor yaparak istifade edecekleri halı saha yapıyoruz. İhale süreci başlatılan çocuk parkı ve halı sahanın hayırlı ve urlu olmasını diliyorum” dedi.

 

EŞSİZ KUR’AN ZİYAFETİ

Her akşam farklı bir camide organize edilen Sohbet ve Kur’an Ziyafeti programlarının 13. Günü İlyasköy Caminde yapıldı. 2009 Dünya Birincisi Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu ve 2011 Dünya Birincisi Fatih Camii Müezzini Recep Yasan’ın muhteşem sesi ve eşsiz kıraati ile okuduğu Kur’an-ı Kerim gönülleri cezp etti. Büyük bir keyifle dinlenen Kur’an Ziyafeti sonrası Teravih namazları kılındı. Kılınan teravih namazının ardından cami avlusunda cemaate şerbet ve lokum dağıtıldı.    

 

DİĞER HABERLER