PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TAM DESTEK

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM’DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TAM DESTEK

 

İlkadım Belediyesi Üniversite kaydı için Samsun’a gelen öğrencilere hem rehberlik ediyor hem de uzun süren kayıt işlemleri esnasında çorba ücretsiz çorba ikramı gerçekleştiriyor.

 

İlkadım Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Üniversite sınavında Samsun’u kazanarak kayıt işlemleri için şehre gelen öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Belediyeye bağlı ekipler ilk olarak kara yolunu kullanarak şehre  gelen öğrencileri Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde karşılayarak öğrencilere şehir hakkında detaylı bilgi veriyor. Ayrıca ekipler Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde kayıt işlemlerini tamamlamak için yoğun çaba sarf eden öğrencilere ve velilere çorba ikramı yapmayı da ihmal etmiyor. Hizmetten ücretsiz faydalanan öğrenciler ve yakınları hizmet oldukça memnun. Öğrenciler gerçekleşen hizmet için Belediye yetkililerine ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür ediyor.

 

Samsun’a gelen öğrencilerin sıkıntı çekmelerini engellemek ve öğrencilere destek olmak için bu uygulamalara önem verdiklerini söyleyen İlkadım Belediyesi Başkan Vekili Refik Fikret Erdin, “Belediye ekiplerimiz şehrimize gelen öğrencilerimize yönlendirme konularından şehir bilgilerine kadar yardım etmektedir. Samsun’a ilk defa gelmiş bilmeyen öğrencilerimize önemli yerlerin adreslerini noktalarını anlatarak onlara destek olmaktadır. Ayrıca diğer bir ekiplerimiz ise kayıt işlemlerini sürdüren öğrencilerimize ücretsiz çorba ikramı yapmaktadır. Bu çalışmalarımızda ki amacımız öğrencilerimizin sıkıntı çekmeden rahat bir şekilde işlerini gerçekleştirmeleri şehrimize alışmalarıdır” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER