PROJELER

ALBÜMLER

İLKEM’DE YÜZDE YÜZLÜK BAŞARI

01 Ocak Perşembe 1970

-İLKEM'DE YÜZDE YÜZLÜK BAŞARI

 

-550 ÖĞRENCİ'NİN TÜMÜ YERLEŞTİ

 

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren İLKEM(İlkadım Etüd Merkezi) Yaşardoğu ve Kadifekale mahallerinde verilen kurslarda elde edilen yüzde yüzlük başarı aileleri sevindirdi.

 

Geçen yıl ilkokul ve ortaokul öğrencileri için açılan okul derslerine takviye kurslarında İLKEM'li öğrencilerin ortaya koyduğu başarı büyük bir sevinç yaşattı.  İki ayrı mahallede  2.sınıftan 8'inci sınıf olmak üzere ilk ve ortaokul seviyesindeki toplam 550 öğrencinin aldığı takviye eğitim meyvelerini veriyor.

 

ÜSTÜN BAŞARI AİLELERİ SEVİNDİRDİ.

Bu yıl ilk kez ortaya konan bu sistem ile sosyal alandaki fırsat eşitliğini bizzat uygulayarak bir ilke imza atan İLKEM'de ekonomik yetersizliği bulunan ailelerin başarılı öğrencilerini sosyal ve ekonomik yönden kazanımları geniş ailelerin çocukları ile aynı şartlarda sınava hazırlayarak üstün bir başarı grafiği elde edildi. Çocukların hayallerini gerçekleştirerek önemli bir başarı elde eden İLKEM  bu  yıl gerçekleştirilen TEOG(Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) Sınavında yüzde/100 Başarı ortaya koydu. Kurs bünyesinde yer alan 75 TEOG öğrencisi de yaptıkları tercihler ile istedikleri Liselere yerleşmeyi başardı. Fen Lisesinden, Anadolu İmam Hatip Lisesine; Sağlık Meslek Lisesinden Sosyal Bilimler Lisesine kadar farklı liselere tüm öğrencilerini yerleştirerek rüştünü ispatlamıştır. Öğrenci velilerinin büyük sevinç ve mutluluk yaşadığı başarı sonrası aileler tebriklerini bizzat veya telefonla iletti.

 

TOK, ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİNİ KUTLADI

İLKEM'li öğrenci ve öğretmenlerini elde edilen başarıdan dolayı kutlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Çocuk ve gençlerin her alanda eğitimine önem verdiklerini söyledi.  Kadifekale ve Yaşardoğu mahallerinde iki ayrı tüd merkezinde toplam 550'li öğrencinin yüzde yüzlük başarısıyla gururlandıklarını ifade eden Başkan Tok, İLKEM(İlkadım Etüd Merkezi) bünyesinde etüd merkezleri ve bilgi evlerini her mahallede yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Yarınlarımız, çocuk ve gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Eğitim ve gençlik faaliyetlerimizi eş güdümlü olarak çalıştırarak her adımda, birçok mahalleye etüd merkezi ve bilgi evleri inşa etmeyi planlıyoruz. Çocuk ve gençlerimizin eğitimden yoksun kaldığı zamanlarda, karanlık ortamlara itildiğini görmekte, şer odaklarının ellerinde geleceği körelmekte, toplumdan uzaklaşarak kötü alışkanlıklar kazanmaktadır. Bu manada amacımız, çocuk ve gençlerimizi her anlamda, her alanda eğitim, sosyal ve sportif  alanlarda eğiterek yarınların Türkiye'sinin inşasına hazırlamaktır." diye konuştu.

 

İLKEM YENİ DÖNEME HAZIR

Ayrıca İLKEM Kursları yaz döneminde açtıkları YAZ-ET(yaz etkinliği) kursları ile bu yıl 205 öğrenciye yaz döneminde Kur’an Kursu eğitimi de vererek bu alanda da bir ilke imza attı. İLKEM Kurslarımızın 2015-2016 Eğitim-Öğretim kayıtları Eylül ayının 1 ile 15 arasında yapılarak bu güzel hizmetlerine devam edecektir.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER