PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım’da Cadde AVM’lere Nefes Veren Çalışma

01 Ocak Perşembe 1970

-İlkadım'da Cadde AVM'lere Nefes Veren Çalışma

-İlkadım'da Ticaret Merkezleri Canlanıyor.

Samsun'un ekonomik anlamda can damarı olan İlkadım İlçesi Mecidiye Caddesi esnaflarını gezen Başkan Erdoğan Tok, " Samsun eski alış veriş caddeleri İlkadım Belediyesi tarafından başlatılan Prestijli Cadde ve Sokak Düzenleme Çalışmaları ile nefes alacak." dedi.

 

İNSANA DEĞEN PROJELER

İnsana dokunan ve gönüllere değen projeler ürettiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok," Eski ticaret ve alış veriş merkezlerin diri ve canlı tutulması yönünde çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Mecidiye  Caddesi’nde bulunan esnafları iş başında ziyaret eden Başkan Tok, Vatandaşlar ile çay içerek bir süre sohbet etti

 

CADDE ALIŞVERİŞLERİ CANLANACAK

Samsun ekonomisin temel aktörü olan esnafları düşünen belediyecilik icra ettiklerini belirten Başkan Erdoğan Tok, Prestijli Cadde ve Sokaklar Projesi kapsamında Samsun'un eski alış veriş caddeleri üzerine bir dizi çalışma başlattıklarını söyledi.

 

 İlk olarak Kuyumcular Caddesi üzerinde yol ve peyzaj çalışmalarının yapıldığını ifade eden Tok, " Vatandaşların alışverişlerini yoğun olarak yaptıklarını bu bölgelerde  prestijli cadde ve sokak düzenleme çalışmalarımızı diğer ticaret merkezlerinde de yapmayı düşünüyoruz. Kuyumcular Caddesi  İlkadım ilçemiz ve  Samsunumuz için önemli bir alışveriş noktasıdır. Bu önemli merkezin alt yapı çalışmaları Büyükşehir Belediyemiz tarafından tamamlandı. Bizler de İlkadım Belediyesi olarak yol yapımı ve düzenleme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu merkezi, prestijli bir alan haline getiriyoruz. İlk etap olarak granit taşı ile yol düzenleme çalışmasını tamamladık. İkinci etap olarak da esnaflarımızın dükkanlarının cephe çalışmaları ile beraber burası açık bir alışveriş merkezi haline gelecek. Daha sonra Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan Saathane Projesi ile bütünleştiği zaman tam bir merkez olacak." diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER