PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım’ın çehresi değişiyor

01 Ocak Perşembe 1970

 

-İlkadım'ın çehresi değişiyor

-İlkadım'da metruk yapılar ortadan kaldırılıyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " İlçe genelinde tehlike saçan metruk yapıları yıkarak, çarpık yapılaşmayı ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz" dedi.

 

Mahalle sakinlerinin istekleri doğrultusunda Selahiye Mahallesi Karakol Sokak'ta bulunan  metruk binanın yıkımı, İlkadım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirildi.  Belediye,  geçen yıl başlattığı çalışma kapsamında bugüne kadar 65 metruk yapıyı yıktı. Vatandaş şikayetlerini değerlendirip, yasal zemin oluşturarak yıkımı gerçekleştirilen metruk yapılar ortadan kaldırılarak  bölgenin çehresi değişiyor.

 

1 YILDA 65 METRUK YAPI YIKILDI

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un  yıkım çalışmalarını yerinde takip ederek, bugüne kadar 65 metruk yapıyı yıktıklarını ifade etti. Metruk yapıların belirlenen program kapsamında ortadan kaldırıldığını kaydeden Başkan Tok,  Yaptıkları incelemeler ve kendilerine yapılan başvurular çerçevesinde tespit ettikleri 200'e yakın metruk binayı sırasıyla yıkacaklarını söyledi.

 

METRUK YAPILAR YIKILIYOR, ÇEHRE DEĞİŞİYOR

Metruk yapıların yıkım çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Başkan Erdoğan Tok, " Metruk binalar konusunda mahalle sakinleri ve muhtarlarından şikayetler alıyoruz. Bu binaların farklı amaçlar için kullanıldığı, bağımlıların buraları mesken tuttuğunu duyuyoruz. Bu tür olaylara geçit vermemek için Yapı Kontrol Müdürlüğümüzün kontrolünde encümen kararları çıkartılıyor. Daha sonra bu binaların sahiplerinden onay alınarak yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. 2015 yılı içinde 65 metruk bina yıktık. Önümüzdeki süre zarfında 200'e yakın daha metruk bina yıkacağız. Samsun'un en eski yerleşim merkezi olması dolayısıyla ilçemizde çok sayıda ömrünü tamamlamış metruk yapılar bulunmaktadır. Yaptığımız yıkımlar ile Samsun'un merkezi olan İlkadım ilçemizi daha estetik ve daha modern görüntüye kavuşturuyoruz" diye koştu.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER