PROJELER

ALBÜMLER

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ İLKADIM’A

01 Ocak Perşembe 1970

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ İLKADIM’A

İLKADIM’IN GURUR GÜNÜ

İlkadım’a yapılacak olan Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’nin temel atma töreni  19 Ekim Pazartesi günü saat 11:00’da Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımı ile gerçekleşecek.

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evin'de İlkadımlı bayanları ağırlamaya ara vermeden devam ediyor.  Cedit mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Erdoğan Tok, 19 Ekim 2015 günü temel atma töreni gerçekleşecek Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi hakkında detaylı bilgi verdi.  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan yakın temas görüşmeler ile İlkadım İlçesine Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’nin kazandırıldığının altını çizen Başkan Tok, Gençlerin geleceğin garantisi olduğunu söyledi.

 

“TARİHİ GÜN”

Gençlik Merkezi projesinde son aşamaya geldiklerini, 19 Ekim Pazartesi günü temel atma töreninin yapılacağını belirten Başkan Tok, “Türkiye’nin en büyük ‘Gençlik Merkezi’ni Samsun’a kazandırmak için İlkadım Belediyesi’nin şantiye alanını Gençlik ve spor Bakanlığımıza tahsisini yaptık. Gençlik ve Spor Bakanlığımız da ihalesini gerçekleştirdi ve 19 Ekim Pazartesi Günü eski Fen işleri Müdürlüğümüzün şantiyesi olan alana Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’nin temelini atıyoruz. Söz verdiğimiz gibi projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Bazı kişiler bu gençlik merkezleri ne işe yarar diyor. Bu merkezler gençlerimizi sokak köşelerinden çekip alarak topluma faydalı nesil yapacak yerlerdir. Bu tesislerin içinde etüt merkezleri, sanat,  beceri , dil kurslarının olduğu, sportif, kültürel faaliyetlerin yapıldığı yerler. Gençlerimiz kötü alışkanlıklarla karşı karşıya. Bu merkezde hem istihdam olacak hem gençlerimiz bilgi ve becerilerini geliştirecek. İşte bu çok önemli merkezin temel atma törenini Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın katılımları ile gerçekleştireceğiz. Gelecek nesillerimizin gelişmesi için gece gündüz çalışarak bu günlere gelmenin gururu ile tüm halkımızı bu alana, bu tarihi güne şahit olmaya davet ediyorum” dedi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER