PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım’da Projeler Hayat Buluyor

01 Ocak Perşembe 1970

-Başkan Tok; 62 Günde 2 Dev Proje’ye  start verdik.

-İlkadım’ da 2 ayda 2 dev projenin temeli atıldı

-İlkadım'da Projeler Hayat Buluyor

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  2015 yılının projelerin temel atma yılı olduğunu belirterek, “ İlkadım’da 2 ayda 2 dev projenin temelini attık.” dedi.

 

Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde İlkadımlı bayanları ağırlayan Başkan Erdoğan Tok, söz verdikleri projelerin sırasıyla hayat bulduğunu söyledi. Bayanlara belediye olarak hayata geçirdikleri ve yapacakları projeleri anlatan Başkan Tok, “ 18 Ağustos’ta Derebahçe Sosyal Tesislerimizin, 19 Ekim’de ise Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’nin temellerini attık.  Projelerimiz sırasıyla hayat buluyor. ” diye konuştu.

 

İNSANA DOKUNAN PROJELER

İnsana dokunan projeleri sırasıyla hayata geçirdiklerini belirten Tok, “ Derebahçe Mahallesine, 1500 kişilik düğün salonu, engelsiz çocuk oyun parkı, düğün ve nikah salonları, etüt merkezleri, cep sinema salonu, fitness salonu, kafeterya, mescit ve otopark gibi birçok hizmeti halkımızın hizmetine sunuyoruz. 2016 Nisan ayında Derebahçe Sosyal Tesisimizin inşaatı tamamlanıyor. Öte yandan, Çatalarmut Mahallesi’ne Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezini inşa ediyoruz. Bu merkezimizde; Voleybol ve badminton spor sahaları, 600 kişilik çok amaçlı salon, gençlerin katılacağı el sanatları, folklor ve müzik kursları, fitness salonu, 4 adet derslik, zeka oyunları ve bilgisayar dersliği, kütüphane  olacak. 3 mahallenin kesiştiği mevkide 13 mahalleye doğrudan hitap eden İlkadım Gençlik Merkezimiz, 170 bin gencimizin istifade edebileceği bir merkez olacak.” dedi.

 

YENİ BELEDİYE BİNASI 2016 HAZİRAN’DA…

2015’te temeli atılan 2 dev projeden sonra 2016 yılında birçok hizmetin gerçekleşeceğini ifade eden Başkan Erdoğan Tok, “ 8 ay sonra Yeni Belediye Hizmet Binamızın temelini atmayı planlıyoruz. Kıran mahallesi Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi yanı, Ulugazi TOKİ konutları önünde belediyemize ait 19 dönümlük alana belediye binamızı konuşlandıracağız. İlçemize yakışan, çağın modern teknolojik imkanlarından istifade edilerek mevcut itibariyle iki ayrı hizmet binasında verdiğimiz belediyemiz kurumlarını tek çatı altında toplayacağız. Allah nasip ederse, 2016 yılı Haziran ayı içerisinde yeni belediye hizmet binamızın temelini atacağız.” şeklinde konuştu.

 

IHLAMUR CAFE RESTAURANT TERCİH EDİLEN OLDU

Samsun'un en çok tercih edilen mekanları arasında yerini alan Ihlamur Cafe Restaurant,  Karadeniz yöresine ait karalahana dolması, keşkek olmak üzere 82 çeşit zengin menüsü ile ziyaretçilerin uğrak mekanı oldu.  İlkadım Belediyesi tarafından hizmete açılan  Ihlamur Cafe Restaurant  eşsiz manzarası ve damak tadına hizmet eden zengin farklı yemek çeşitleri ile Samsunlulara hizmet veriyor.  Baruthane mahallesindeki eşsiz şehir ve deniz manzarası ile müşterilerine hizmet veren İlkadım Belediyesi Ihlamur Cafe Restaurant 82 çeşit yemek menüsü ile damak tadına hitap ediyor.  Balık, et ve sebze, pide olmak üzere yöresel zengin yemek menüsüne sahip olan Ihlamur Cafe Restaurantta  Karadeniz yöresine has karalahana dolması ve keşke müşterilerin en çok tercih ettiği yemekler arasında.

 

ÜÇ MAHALLEYE 750 BİN TL'LİK YATIRIM

Kışla, Kazım Karabekir ve Derebahçe mahallerine  içerisinde halı saha, çocuk oyun parkı, spor aletleri, dinlenme mekanları ve sosyal donatı alanlarının olacağı 750 bin TL'lik bir yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Erdoğan Tok, " Üç ayrı mahallede toplam maliyeti 750 bin TL olan yatırım yaptık. Derebahçe mahallesinde 1300 metrekare, Kazım Karabekir Mahallesi'ne 2 bin 500 metrekare, Kışla Mahallesinde de 1300 metrekarelik bir alanda halı saha, çocuk oyun parkı, spor ve dinlenme alanları yapıyoruz. " dedi.

 

CADDE AVM'LER PRESTİJ KAZANIYOR

 Samsun ekonomisin temel aktörü olan esnafları düşünen belediyecilik icra ettiklerini belirten Başkan Erdoğan Tok, Prestijli Cadde ve Sokaklar Projesi kapsamında Samsun'un eski alış veriş caddeleri üzerine bir dizi çalışma başlattıklarını söyledi. İlk olarak Kuyumcular Caddesi üzerinde yol ve peyzaj çalışmalarının yapıldığını ifade eden Tok, Vatandaşların alışverişlerini yoğun olarak yaptıklarını bu bölgelerde  prestijli cadde ve sokak düzenleme çalışmalarımızı diğer ticaret merkezlerinde de yapmayı düşünüyoruz. Kuyumcular Caddesi  İlkadım ilçemiz ve  Samsunumuz için önemli bir alışveriş noktasıdır. Bu önemli merkezin alt yapı çalışmaları Büyükşehir Belediyemiz tarafından tamamlandı. Bizler de İlkadım Belediyesi olarak yol yapımı ve düzenleme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu merkezi, prestijli bir alan haline getiriyoruz."  diye  konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER