PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN TOK “BU ZAFER 78 MİLYONUN ZAFERİDİR”

01 Ocak Perşembe 1970

BAŞKAN TOK “BU ZAFER 78 MİLYONUN ZAFERİDİR”

 

ERDOĞAN TOK, “YENİ TÜRKİYE YOLUNDA EN BÜYÜK ADIM 1 KASIM”

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok 1 Kasım Genel Seçimleri sonrası açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Tok, “ 1 Kasım zaferi sadece AK Parti’nin bir zaferi değil yediden yetmişe herkesin, 78 milyonun zaferidir” dedi.

Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olarak anılan ve Dünya’da merakla beklenen 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri AK Parti’nin yüzde 49 oy olarak sonuçlandı. AK Parti aldığı yüzde 49 oy oranı ile yeniden tek başına hükümet kurmaya hak kazanmış oldu.

 

HALKIMIZ AK PARTİYE GÜVENİYOR

1 Kasım seçimleri sonrası yeni Türkiye yolunda en büyük adımın bu seçimlerde atıldığını söyleyen Erdoğan Tok, “Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olan 1 Kasım seçimlerinin sonunda halkımızın yeniden istikrarın sürmesinin istediğini gördük. Halkımız AK Parti’ye olan güvenini tekrar gösterdi. Büyük bir oy oranı ile tek başına iktidar olan AK Parti yıllardır devam ettirdiğini hizmet serüvenine hız katmıştır. Yüzde 49 gibi büyük bir oy oranı alarak seçim zaferini yenileyen AK Parti halkının isteklerini dinlemiş ve bu isteklerine yanıt vermiştir. Kazanılan bu zafer sadece AK Parti’nin bir zaferi değil yediden yetmişe herkesin, 78 milyonun zaferidir. Bu zafer doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine Türkiye’nin her noktada bulunan vatandaşların zaferidir. " diye konuştu.

 

GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞTIK HALKIMIZ GEREKENİ YAPTI

AK Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Samsun'dan Bismillah diyerek başlattığı hareket Türkiye Genelinde yankı bulduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,

" Yeni Türkiye’nin adımlarını 1 Kasım seçimlerinde atmış olduk. Gelecek nesillerimizin seçimi dediğimiz bu seçimlerde yavrularımızın gençlerimizin lider bir Türkiye’de hayatlarını sürdürmeleri için gece gündüz çalıştık. 1 Kasım seçimlerini 3 partinin aldığı oy oranından daha fazla oy alarak tek başına iktidar olarak sonuçlandırdık. İlk mitingini meşale şehir Samsun’dan başlayarak Bismillah diyen Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na 1 Kasım akşamı Elhamdülillah dedirtmek için söz verdik ve Samsun’da oylarımızı yüzde 11 arttırdık. Bizler İlkadım’da kapı-kapı, cadde-cadde gezerek AK Parti’ye oy vermeyen kitleye ulaştık. Ve bu kitlenin AK Parti’ye oy vermesi için gece gündüz çalıştık. Girilmedik sokak çalınmadık kapı bırakmadık. 7 Haziran seçimlerindeki oy oranını 1 Kasım seçimlerinde yüzde 11 puan  daha arttırdık. Bu zafer hepimizin ortak zaferidir. Allah 1 Kasım seçimlerini hayırlı uğurlu etsin. Tek partili hükümet yeniden vatana millete hayırlı olsun” dedi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER