PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN TOK, “MAYIS AYINDA TEMEL ATACAĞIZ”

01 Ocak Perşembe 1970

BAŞKAN TOK’TAN  YİNE MÜJDE

BAŞKAN TOK,  “MAYIS AYINDA TEMEL ATACAĞIZ”

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok 1 Kasım seçimleri sonrası bir müjde daha verdi. Başkan Tok yeni belediye hizmet binası projesi için düğmeye basıldığını söyledi. Başkan Tok, Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi yanında ki 20 dönümlük alana yapılacak belediye hizmet binasının temelinin 2016 mayıs ayında atılacağını ve projenin iki yıl sonra biteceğini belirtti.

İlkadım Belediyesi Meclisi Kasım Ayı ikinci oturumu İlkadım Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşti. Toplantıda komisyonlara sevk edilen gündem maddesinden bir tanesi belediye meclis üyelerinin de yüzünü güldürdü. Tüm İlkadım İlçesini yakından ilgilendiren madde ise Başkan Tok tarafından hayata geçirilecek olan yeni belediye hizmet binası projesinin kredi maddesi idi. 1 Kasım seçim sonrası bir müjde daha veren Başkan Tok, acil ihtiyaç olan yeni belediye hizmet binası için düğmeye bastı.

 

 “SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ”

İlkadım ilçesinin yapılacak olan yeni hizmet binası ile birlikte ikinci meydanına kavuşacağını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren birinci icraatımız yeni belediye hizmet binası projesi idi. Sürdürdüğümüz yoğun çalışmalar sonrasında bu projemizde sona geldik ve başlaması için bugün düğmeye bastık ve proje ihalesine çıktık. Yapacağımız belediye hizmet binamızda vatandaşlarımızı iki  bina arasında git gel yapmaktan kurtarmış olacağız. Bu büyük projemiz Eğitim Araştırma Hastanesi yolu üzerinde bulunan TOKİ binaları yanında ki alanda hayat bulacak. 20 dönümlük araziye sahip arazinin 11 dönümü belediye hizmet binası geri kalan alanlar ise meydan ve yeşil alan olacak. Belediye binamız hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak. Projemizin içerisinde çocuk kreşi, spor alanları, otopark ve dinlenme noktaları bulunacak. Belediye binamızın içinde ayrıca de 1200 kişinin ikamet ettiği Ulugazi TOKİ sakinlerinin de acil ihtiyacı olan Camii ihtiyacını karşılamış oluyoruz” dedi.

 

İKİ YIL SONRA BİTİYOR

Projenin 2016 yılı Mayıs ayında temel atma törenini yapılacağını ve iki yıl içinde son bulacağını da belirten Başkan Tok “Bu konuda ki çalışmalarımıza oldukça önem veriyoruz. Allah izin verirse Mayıs ayında İlkadım’a yakışır bir şekilde temel atma törenini gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.  Mayıs 2016’da başlatacağımız en büyük projelerimizden bir tanesi olan Yeni Hizmet Binamızı iki yıl içinde bitireceğiz. Söz verdiğimiz tüm hizmet projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Allah şimdiden attığımız bu büyük adımı hayırlı uğurlu etsin ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un konuşmasının ardından madde mecliste oylanarak oy çokluğu ile mecliste kabul edildi.

 

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER