PROJELER

ALBÜMLER

TOK, "MUSTAFA KEMAL MİLLETLERE ÖRNEK OLMUŞ BİR LİDER"

01 Ocak Perşembe 1970

BAŞKAN TOK'TAN 10 KASIM MESAJI

TOK, "MUSTAFA KEMAL MİLLETLERE ÖRNEK OLMUŞ BİR LİDER"

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tok, Atatürk’ün vefat yılı münasebetiyle yayımladığı mesajda; “Tarihin ender yetiştirdiği şahsiyetlerden, Cumhuriyetimizin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 77. yılında Onu bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

 

Tok’un mesajı şöyle; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir. Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, kurduğu Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. Kuruluşunun 92. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti Onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini aşma yönünde büyük mesafeler kat etmiş, ekonomik atılımlar yapmış, dünya devletleri arasında sayılı bir mevkie gelmiştir. Biz yerel yöneticiler ve AK Parti Teşkilatları olarak ülkemizin muasır medeniyetler zirvesine erişmesi için  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kararlı bir şekilde ilerlemekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 77. yılında da saygı, şükran ve, özlemle anıyoruz” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER