PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DA KARLA MÜCADELE

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM’DA KARLA MÜCADELE

KAPANAN YOLLAR  AÇILDI

 

Tüm Türkiye’yi etkisini altına alan kar yağışı İlkadım İlçesi’nin yüksek kesimlerde ki mahallelerinde de etkisini gösterdi. Yoğun kar yağışı sebebiyle kapanan yollar İlkadım Belediyesi ekipleri tarafından açıldı.

 

İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler İlçenin genelinde kapanan yolları açabilmek için gece-gündüz demeden mesai yapıyor. Ekipler şiddetli yağışın esir aldığı mahallelerde kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıyor. Vatandaşların günlük yaşantısının engellenmemesi noktasında hummalı çalışmalar gerçekleştiren ekipler, kapanan cadde ve sokakları açmak için çaba sarf ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı tüm araç ve personeller bölgenin dört bir yanında görev yapıyor. Ekipler köy statüsünden mahalle statüsüne geçen bölgelerde ulaşıma kapanan yolları açmak için çalışmalara aralıksız devam ediyor.

 

Belediye ekiplerinin yoğun mesai yaptığını söyleyen Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Samsun’da yağan aşırı kar yağışına etkilenen mahallelerimizde kapanan yolları açmak için ekiplerimiz yoğun çalışma içerisindedir. Halkımızın evlerine rahatlıkla ulaşabilmesi için gece mesaisi yapmaktayız. İlçe genelimizde cadde ve sokaklarımız hummalı çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER