PROJELER

ALBÜMLER

DAĞDEMİR’İN ADI İLKADIM’DA YAŞATILACAK

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM’DAN VEFA ÖRNEĞİ

DAĞDEMİR’İN ADI İLKADIM’DA YAŞATILACAK

 

Daha önce de bir vefa örneğine daha imza atan İlkadım Belediyesi, görevi başında öldürülen Doğum Uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir’in ismini Derebahçe mahallesine yapılan parkta yaşatacak.

 

Daha önce de bir vefa örneğine daha imza atan İlkadım Belediyesi, Samsun'da özel bir hastanede sekreteri eski eşinin tartışması sırasında araya giren, bıçakla ağır yaralanan ve daha sonra hayatını kaybeden Doğum Uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir’in adını Derebahçe Mahallesinde yaptığı parka verdi. Bir vefa örneğine daha imza atan İlkadım Belediyesi daha önce de görevi başında öldürülen Dr. Kamil Furtun’un adını görev yaptığı hastanenin bulunduğu sokağa vermişti. Belediye ekipleri Aydemir’in ailesinin onayının alınmasının ardından hemen çalışmalara başlayarak Derebahçe Mahallesinde yapımı tamamlanan  engelsiz yaşam parkına Opr. Dr. Aynur Dağdemir adının verilmesini Aralık ayı meclis gündemine taşıdı. Aralık ayı Meclisi 2. oturumunda oy birliği ile onaylanan maddenin ardından Derebahçe Mahallesi’nde bulunan parka “Doğum Uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir Engelsiz Parkı” adı verildi. Samsun’a büyük katkı vermiş isimlerin yaşatılmasının önemini vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Ölümü ile tüm Türkiye’yi yasa boğan Opr. Dr. Aynur Dağdemir kardeşimizin adını yapımını tamamladığımız parkımızla yaşatacağız” dedi.

 

Samsun'da özel bir hastanede yaşanan üzücü olay sonucu görevi başında bıçaklanarak hayatını kaybeden Samsun şehrimizin tanınan ismi hastalarıyla gönül bağı kuran  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir kardeşimize tekrardan rahmet diliyorum.  Tüm Türkiye’yi derinden üzen Aynur hocamızın ölümü hiç kuşkusuz kabul edilemez bir olaydı. Her hastasıyla abla kardeş ilişkisi olan her hastasına özel ilgi göstererek yardımcı olan, Samsun’un sevilen isimi Aynu Dağdemir’in acısı hala içimizde yaşıyoruz. İlkadım Belediyesi olarak daha önce de görevi başında öldürülen Dr. Kamil Furtun hocamızın adını görev yaptığı hastanenin sokağına vermiştik. Şimdi ise Samsun’a önemli katkılar sağlamış büyük başarılara imza atmış Doğum Uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir hocamızın adını Derebahçe Mahallemizde yapımını tamamladığımız engelsiz parkımız ile yaşatacağız. Ailesi onay doğrultusunda yaptığımız çalışmalar sonunda parkımızın adını “Doğum Uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir Engelsiz Parkı” olarak değiştirilmiştir. Bizlerde Samsun’a büyük katkıları olan hocamıza bir nebze olsun vefa borcumuzu ödemek için hassasiyeti göstermek durumundayız. Rabbim tekrar tekrar Dr. Aynur kardeşimizin mekanını cennet etsin. Acılı ailesine sabır ihsan eylesin" diye konuştu.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER