PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DA MEVLİD KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM’DA MEVLİD KANDİLİ ÖZEL  PROGRAMI

 

 

Gürbüz Camii'nde düzenlenen Mevlid Kandili Özel Programı dolayısıyla İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Camii çıkışında  vatandaşlara  kandil simidi, lokma ve Peygamber Efendimizin hayatını anlatan kitap dağıttı.

 

İlkadım Belediyesi, Mevlit Kandili Dolayısıyla Cami çıkışında vatandaşlara kandil simidi, lokma ve lokum dağıttı. Yatsı Namazı sonrası köy camileri dahil olmak üzere 41 camii'de kandil simidi, lokma ve lokum dağıtımı yapan belediye ekiplerine vatandaşlar teşekkür etti. Yatsı namazının ardından Gürbüz Camii’nde İlkadım Belediyesi ve Çevre Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ile düzenlenen Mevlid Kandili programında Kur-an Kerim,  kaside ve salavat ı şerifeler okundu. Program sonunda Yrd. Doç. Dr. Remzi Ateşyürek tarafından dua yapıldı. Camii çıkışında camii cemaatine lokma kandil simidi dağıtan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğum günü olan Mevlid Kandili'nde halkımıza bu manevi duyguları yaşatmak için Lokma, Kandil Simidi ve Peygamber Efendimizin hayatını anlatan kitap dağıttık” dedi.

 

Kandil gecelerinin insanların kötülüklerden uzak tuttuğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'in(SAV) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Doğumu ile insanlık tarihinin akışını değiştiren Peygamberimizin tebliğ ettiği ilahi mesajlar insanlık üzerindeki cehalet bulutlarını dağıtmıştır. Bugün hepimiz Peygamber Efendimizi(SAV) anlamaya, O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine her zamankinden fazla muhtacız. Bu mübarek gecelerin O'nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlar olduğunu biliyoruz. Kandiller insanların arınması ve erdemli olması doğrultusunda önemli gecelerdir. Kandil geceleri insanları her türlü kötülüklerden, şerden haksızlıklardan uzak durmayı öğretir.” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER