PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DA ASANSÖRLER GÜVENCE ALTINDA

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM’DA ASANSÖRLER GÜVENCE ALTINDA

İLKADIM’DA ASANSÖR BAKIM PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

İlkadım Belediyesi ilçe sınırları içinde yer alan tüm asansörlerin periyodik bakım kontrolü için Artıbel Belgelendirme Teknik ile protokol imzaladı.

 

İlkadım Belediyesi 24 Haziran 2015 Tarih  ve 29396 Sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” hükümleri gereğince İlkadım ilçe sınırları içinde yer alan asansörlerin tescil ve periyodik kontrolleri için anlaşma yaptı.  Belediye vatandaşların can ve mal güvenliği ile asansörlerin  işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığının tespiti için A Tipi Muayene kuruluşlarının başvurularını değerlendirdi. İlkadım Belediyesi Gazi hizmet binasında düzenlenen imza töreni ile Artıbel Belgelendirme Teknik Kontrol Gözetim ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti. 2 yıllık protokol imzalandı.

 

İlkadım İlçesi sınırlarında 3600 asansör olduğunu belirten ve bu asansörlerin insan hayatı noktasından büyük önem taşıdığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  “Samsun şehrimizin merkezi haline gelmiş İlkadım ilçemizde ortalama 3600 asansör bulunmaktadır. Halkımızın can güvenliği için İlkadım Belediyesi olarak bu tür konulara özen gösteriyoruz. 24 Haziran 2015 Tarih  ve 29396 Sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” hükümlerine göre ilçe sınırlarımızda bulunan asansörlerimizin bakım ve periyodik kontrollerinin yapılması maksadıyla Artıbel Belgelendirme Teknik Kontrol Gözetim ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti. ile 2 yıllık protokol imzalamış bulunmaktayız. Belediyemiz ve ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER