PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DA PROJELER HIZ KAZANDI

29/12/2015

İLKADIM’DA PROJELER HIZ KAZANDI

BAŞKAN TOK, “TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”

 

İlkadım Belediyesi tarafından yapımına başlanan Selçuklu mimarisine uygun  1400 kişilik cami ve külliye çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İlkadım yakışır bir camii ve külliye olacağını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok “Yapımına başladığımız muhteşem Selçuklu  mimarisine uygun camii ve külliye projemizin hızına hız katıyoruz” dedi.

 

 

İlkadım Belediyesi tarafından Baruthane Mahallesinde yapımına  başlanan Selçuklu mimarisine uygun  1400 kişilik cami ve külliye çalışmaları hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde temel kazı çalışmalarına başlanan Camii alanında çalışmalarına hız verildi. Tamamen ahşap ve kesme taşlardan oluşacak deniz manzaralı muhteşem bir proje İlkadım’da ilerleyen aylarda yükselmeye başlayacak. Selçuklu Mimarisi ile geçmiş tarihinin gün yüzüne çıkartılması gerektiğini belirten Başkan Tok, yapılan bu camii ve külliyenin adeta örnek olacağının altını çizdi.

 

 

“TARİH YAŞATILACAK”

Selçuklu Mimarisi ile yapılacak olan Camii ve Külliye projesinin Türkiye’ye örnek olacağını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,“ Geçtiğimiz günlerde halkımıza müjdelediğimiz Baruthane Mahallemizde yapımına başladığımız Selçuklu mimarisine uygun  1400 kişilik cami ve külliye projemizin çalışmalarına hız kazandırdık. Cami ve külliyenin yapılacak olan alanda temel kazı çalışmaları tamamlanmak üzere. Allah’ın izini ile Samsun’a muhteşem bir eser daha kazandıracağız. Tamamen ahşap ve kesme taşlardan oluşacak deniz manzaralı muhteşem bir camii olacak. Selçuklu Mimarisi ile geçmiş tarihi de bir nebze olsun gün yüzüne tekrar çıkartmış olacağız. Yapacağımız bu projemiz tüm ülkemize örnek olacak türden bir çalışma olacak. Modern ve ferah konferans salonları, hanım kardeşlerimiz için ayrı abdest  ve ibadet yerleri, otopark olacak. Şimdiden  İlkadım İlçemize Samsunumuza, bölgemize hayırlı uğurlu olsun ” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER