PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım’da Mutlu Aile Seansları

19/01/2016

-İlkadım'da Mutlu Aile Seansları

-Mutlu; Eşler arasındaki hoşgörü aileyi çelikleştirir.

-81 yaşındaki ihtiyar delikanlı Hüseyin Güven'den genç çiftlere önemli tavsiye

 

İlkadım Belediyesi tarafından her ay farklı bir mahallede gerçekleştirilen mutlu ailenin sırları konulu seminerde 81 yaşındaki Hüseyin Güven genç çiftlere tavsiyelerde bulundu. Hüseyin Güven, Günümüzde genç çiftlerin   evlilik müessesine saygı göstermediğini belirterek, " Örf, adet ve geleneklerimize bugünkü gençler sahip değil. Önemli olan varlıkta da yokluk ta da aynı ömrü birlikte geçirmek" dedi.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen mutlu aile seansları konferansları 8'incisi Reşadiye Mahallesi sakinlerine yönelik oldu.  Reşadiye mahallesinde Kur'an Kursu toplantı salonunda bayanların yoğun ilgi gösterdiği seminere  mahallenin erkekleri de katıldı.

Belediye tarafından düzenlenen mutlu ailenin sırları konulu seminere katılan 81 yaşındaki Hüseyin Güven,  Gençler arasında boşanmalarının nedeninin evlilik müessesine gereken saygının gösterilmemesi olduğunu söyledi. Gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Güven, " Evlilik müessesi sağlamlaştıran unsurlar sabır, sebat ve hoşgörüdür. Önemli olan gönül zenginliğidir. Gönlü geniş olanın ömrü de, sevgisi de geniş ve büyük olur. Maalesef gençlerimizde bu duygular yok. Ama biz atamızdan öyle görmedik. Örf, adet ve geleneklerimize bugünkü gençler sahip değil. Önemli olan varlıkta da yokluk ta da aynı ömrü birlikte geçirmek.  " dedi.

"GENÇLER BİRBİRİNİ TANISIN"

Reşadiye Mahallesi Kur'an Kursu toplantı salonunda gerçekleşen  seminerde konuşan Psikolog ve Aile Danışmanı Halise Mutlu, Mutlu Aile’nin sırlarını katılımcılara paylaştı. Mutlu ailenin ip uçları hakkında bilgi vererek İslam'da kadının yeri, aile içi ilişkiler, çocuk eğitimini anlatan Mutlu, Aile’nin mutluluğunun eşler arasındaki sevgi ve saygı bağlı olduğunu söyledi. Psikolog Aile Danışmanı Halise Mutlu, "Son zamanlarda ailelerimizde oldukça fazla huzursuzluk var. Bu olumsuzluklar normal olarak toplumumuzu etkiliyor. Anne mutsuzsa çocuk mutsuz oluyor.Baba da mutsuzsa çocuk mutsuz oluyor ve bu durum yine toplumu etkiliyor. Kadınlarımız beylerine, beylerimiz hanımlarına karşı saygı ve sevgiyi arttırmalıdır. Bir ailede her zaman hoşgörü başrol olmalıdır. Yeni evlenecek gençlerimize bu hoşgörü aşılanmalı ve onları evlilikten uzaklaştırmak yerine evliliğin güzel yanları anlatılmalıdır. Gençlerimiz her şeyden önce birbirlerini tanımalı olumlu olumsuz yönlerini bilmelidir. 'Aşık oldum' haydi hemen evlenelim mantığı ile değil aşık olduğu kişileri daha yakından tanıyarak aile kurma yoluna girmelidirler. Sevgi ve saygının olduğu her yerde huzur vardır" diye konuştu.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER