PROJELER

ALBÜMLER

TOK, " HUZURLU TOPLUMUN SIRRI MUTLU KADINDIR"

01 Ocak Perşembe 1970

BAŞKAN TOK BAYANLARLA BULUŞTU

TOK, " HUZURLU TOPLUMUN SIRRI MUTLU KADINDIR"

 

İlkadım Belediyesi Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde kursiyer bayanlarla bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Mutlu bir toplumun sırrı mutlu aile, mutlu bir ailenin sırrı ise mutlu kadındır" dedi.

 

 

Her gün farklı bir mahalle sakinleri ile bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok bu sefer İlkadım Belediyesi Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde gerçekleştirilen bayanlara yönelik kurslarda eğitim gören kursiyerlerle buluştu. Buluşma programına yoğun katılım gösteren kursiyerler ve usta öğreticiler Başkan Tok' a yenilenen kurs sınıflarından dolayı teşekkür etti. Tok'u coşkuyla karşılayan bayanlar yenilenen sınıflarda çalışmalarına daha rahat ve daha aktif devam ettiklerini belirtti. Düzenlenen programa Kursiyerlerin yanı sıra AK Parti İlkadım İlçe Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen, İlkadım Belediyesi Basın Yayın- Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır, Halk Eğitim Müdür Yardımcıları ve çok sayıda usta öğretici katıldı.

 

TOPLUM MUTLULUĞUNUN SIRRI MUTLU KADINDIR

Bayanların mutluluğu için gerek fiziki gerek manevi desteğin her zaman sürdüğünü söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  "Her gün bir mahallede vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Burada değerli bayan kardeşlerimizle bir arada olmak farklı güzellikte.Çünkü bayanlarımız burada el emekleri ile bir sanata imza atıyor evlerine de katma değer oluşturuyorlar. Bizlerde bu kurslarımıza destek olmak için alt yapı noktasında çaba gösteriyoruz. Bir önceki ziyaretimizde kurs sınıflarımızı tek tek ziyaret etmiştik. Yalnız bazı sınıflarımızın fiziksel durumlarının kötü olduğunu gördüğümüzde çok rahatsız oldum. O tabloyu görür görmez hemen sınıfların değişmesi gerektiğini daha ferah daha modern bir ortamda bu kurslarımızın devam etmesi gerektiğini müdürlerimize bildirdim. Kültür merkezimin altında bulunan daha önce kiraya verilmiş olan mekanda büyük değişiklikler yaparak burayı hanım kardeşlerimize tahsis ettik. Şimdi ise kursiyer bayanlarımız daha ferah daha modern daha hijyenik alanlarda eğitimlerini almaya devam ediyor. Görüyorum ki bayanlarımız bu değişiklikten son derece memnun kalmış ve mutlu olmuşlar. Bayan kardeşlerimizi eğitimcilerimizi mutlu gördükçe bizlerde bu mutluluğu yaşıyoruz. Çünkü bayanlarımızın mutluluğu bizlerin mutluluğudur. Evde hanımlar mutlu olursa eşler mutlu olur çocuklar mutlu olur. Mutluluğun sırrı hanımları mutlu etmektir. Mutlu bir toplumun sırrı mutlu aile, mutlu bir ailenin sırrı ise mutlu kadındır. Dolayısı ile bayan kardeşlerimizin mutluluğu bizler için çok önemlidir" dedi.

 

HER PROJEDE BAYANLARA POZİTİF AYRIMCILIK

İlkadım Belediyesi tarafından üretilen her projede bayanların düşünülerek hareket edildiğini belirten Başkan Tok, "Bayanlarımız dışarıda bulunan spor salonlarına gitmekten biraz çekiniyorlar. Bizlere her mahallemizde spor  merkezleri oldukça talep geliyor. Bizlerde bayanlarımızı spora yönlendirmek adına geliştirdiğimiz her projemizde bayanlarımızı düşünerek hareket ediyoruz. Mete Adanır Spor tesislerimizde bayanlara özel fitness salonumuz ile yüzlerce kardeşimize hizmet veriyoruz. Yapımına başlanan Derebahçe Sosyal Tesislerimizde yine bayanlarımıza özel salonlar özel merkezler yaparak bayanlarımıza verdiğimiz önemi gösteriyoruz. Fitness salonlarından bayanlara özel toplantı odalarına eğitim merkezlerine kadar hanımlarımıza özel hizmetlerimize devam ediyoruz" diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından yeni sınıflarda eğitimlerine devam eden kursları ziyaret eden Başkan Tok kursiyerlere ve usta öğreticiler tarafından yapılan eserleri inceledi. Kurslarda eğitim alan bayanlar Tok'a desteklerinden ötürü teşekkür ederek kendi elleriyle hazırladıkları eserleri hediye ettiler.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER