PROJELER

ALBÜMLER

TOK, "GÜCÜMÜZÜ HALKIMIZDAN ALIYORUZ"

01 Ocak Perşembe 1970

-BAŞKAN TOK İLYASKÖY ESNAFLARI İLE BULUŞTU

-TOK, "GÜCÜMÜZÜ HALKIMIZDAN ALIYORUZ"

 

 

İlyasköy Mahallesi sakinleri ve esnafı ile bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Halkımızdan aldığımız güç ile hizmet aşkımızı ikiye katlıyoruz.” dedi.

 

HALKI ÖNEMSEYEN BELEDİYECİLİK

Mahalle gezilerini sürdüren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlyasköy Mahallesi sakinleri ve esnaflarını gezdi.

Herkesimi kucaklayarak toplum faydasını gözettiklerini söyleyen Erdoğan Tok, “Mahalle gezilerimizde vatandaşlarla yakın temas kurarak mahallelerimizin ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor  ve talepleri  alıyoruz. Hizmetlerin yapılması noktasında vatandaşlar ile bilgi alışverişini önemsiyorum. Halkın içinde halkı önemseyen bir belediyecilik anlayışı ile çalışıyoruz. Bu manada ‘mahalle istişaresi’ adını verdiğimiz toplantı ve buluşmalar düzenleyerek halkımızın ayağına giderek ilk ağızdan talepleri dinliyoruz. Esnaf gezisi yaparak ilçemizin ekonomik yükünü çeken esnaflarımıza kulak veriyor, isteklerini alıyoruz. Kim ne istiyorsa, istişare ve değerlendirme süzgecinden geçirerek en verimli sonuçları alıyoruz” dedi.

 

“HER MAHALLEYE DOKUNUYORUZ”

Belediye olarak her mahalleye dokunduklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Her mahallede bir çalışmamız var. Kaldırım, asfalt, parke yol, parke taş bunlar artık bizim yapmakla zorunlu olduğumuz rutin işler. Hazırlanan program dahilinde her mahallemizde bu görevlerimizi yerine getiriyoruz. İlçemiz büyük projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bir yanda Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi diğer yanda Samsun’un en büyük toplantı ve düğün salonunu içinde barındıran Derebahçe Kültür ve Sosyal Tesisleri ile ilçemizi geleceğe hazırlıyoruz. Sonuna yaklaştığımız doğal yapıyı bozmadan inşa ettiğimiz ahşap merdivenli yol projemiz ile halkımız doğa ile iç içe bir yürüyüş parkuruna sahip olacak. Yine mimarisi ile Türkiye’ye örnek olacak bir cami-külliye projesi inşa ediyoruz. Selçuklu mimarisine uygun tamamen ahşap ve kesme taşlardan yapılacak olan cami sadece Karadeniz Bölgemize değil Türkiye’ye örnek olacak. Yeni belediye hizmet binamızı ile ilgili yaptığımız çalışmalarımızın son halini gözden geçiriyoruz. Şu an temel atma aşamasına geldik.” diye konuştu.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER