PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım’da Anlamlı Program

01 Ocak Perşembe 1970

-İlkadım'da Anlamlı Program

-Sinemaya ilk kez gittiler, Samsun'u ilk defa gezdiler.

-İlkadım Belediyesi, organik ürün yetiştiren Bafralı Köy Kadınlarına unutamayacakları bir gün yaşattı.

İlkadım Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla  sinemaya gidememiş, hayatları boyunca Samsun'u gezme imkanı olmamış Bafralı 55 köy kadınını düzenlenen programla  unutamayacakları bir gün yaşattı.

Samsun Mübadele Derneği'nin önerisi ile hayatları boyunca birçok sosyal aktiviteden uzak kalmış Bafra'nın Sürmeli Köyü kadınlarını unutamayacakları bir programı hazırlandı. Bafra'nın Sürmeli Köyü'nde organik tarım ürünleri yetiştiren köy kadınlarını sabahın erken saatlerinden hareket eden otobüsle Bafra kent merkezinden otobüsle alan İlkadım Belediyesi, bayanları  Acem Tekkesi'nde ağırladı. Acem Tekkesi'nde yapılan sabah kahvaltısı ile başlayan program Amazon Köyü, Sahil Turu, Kent Müzesi gezisinin ardından sinema gösterimi ile son buldu.

BAFRALI KADINLAR BAŞKAN TOK'A TEŞEKKÜR ETTİ.

Hayatlarında ilk kez sinema izlemenin heyecanı içinde salona giren kadınlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Gezilen mekanlardan oldukça etkilenen kadınlar fotoğraf çektirmek için adeta birbirleri ile yarıştı. Ayrıca Aslan Müzesinde yayınlanan 3 boyutlu "Amazon Kadınları" filmini özel 3 boyutlu gözlükler ile izleyen Bafralı kadınların heyecanı dikkatlerden kaçmadı. 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle özel olarak gerçekleşen geziye katılan Bafralı kadınlar İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a ve ekibine teşekkür etti.

8 MART DEĞİL HER GÜN HATIRLANMALI

Kadınların sadece 8 Mart günü hatırlanmaması gerektiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " İlkadım Belediyesi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Bafra ilçemizde 55 köy kadını belediyemizin araçları ile alarak İlkadım İlçemize getirdik. Hayatlarında hiç sinemaya gitmemiş müze gezmemiş ablalarımıza teyzelerimize İlkadım Belediyesi olarak bu ilki gerçekleştirdik. Misafirlerimize unutmayacakları bir gezi programı hazırlayarak onlara özel günlerini hissettirdik. Her zaman dediğimiz gibi kadınlarımızın sadece bir gün değil her gün hatırlanması gerekmektedir. Hayatın tüm zorluklarını göğüsleyen kadınlarımıza güler yüzü dahi eksik etmemeliyiz. Kadınların, gösterdikleri fedakarlığın, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabasının her türlü takdirin üzerindedir. Erkeği yetiştiren kadındır. Doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı olan Peygamberimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır" sözünün muhatabı olan tüm kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım” diye konuştu.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER