PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DA KADINLARA ÖZEL EĞİTİM

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM'DA KADINLARA ÖZEL EĞİTİM

ZENCİRKIRAN, " HAYATA SIMSIKI TUTUNACAĞIZ"

 

İlkadım Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar gününde kadınlara yönelik gerçekleşen "Kadının İç Dünyasına Yolculuk" seminerinde konuşan Rabiye Zencirkıran "Kadınlarımız  önce kendilerini keşfetmeli kendi özelliklerini öğrenmelidir, yaşları yaşadıkları ortamları nasıl olursa olsun hayata sımsıkı tutunmalıdır." dedi.

 

İlkadım Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bayanlara yönelik düzenlenen "Kadının İç Dünyasına Yolculuk" adlı eğitim konferansı Kişisel Gelişim Uzmanı Rabiye Zencirkıran'ın anlatımıyla İlkadım Belediyesi Tarihi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi'nde gerçekleştirildi. 2 seanstan oluşan eğitim konferansının ilki İlkadım Belediyesi'nde görev yapan bayan personeller ile gerçekleşirken ikincisi ise İlkadımlı bayanların katılımı ile sonlandı. Bayanlara kendilerine güvenmeleri konusunda detaylı bilgiler aktaran Kişisel Gelişim Uzmanı Rabiye Zencirkıran " Hayat bir yolculuk bu yolculukta giderken önce her şey kendinize güvenden geçiyor. Kadınlarımız da önce kendilerini keşfetmeli kendi özelliklerini öğrenmelidir" dedi.

 

"KENDİNİZE GÜVENİN"

Bayanların kendilerine güvenmeleri gerektiğini ve öncesinde kendilerini iyi tanımaları gerektiğini "İlkadım Belediyesi tarafından hazırlanan "Kadının İç Dünyasına Yolculuk"  adlı eğitim konferansında İlkadımlı bayanlarımız ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu özel günde biz kadınlara bu imkanı veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve ekibine teşekkür ediyorum. Hayat bir yolculuk bu yolculukta giderken önce her şey kendinize güvenden geçiyor. Kadınlarımız da önce kendilerini keşfetmeli kendi özelliklerini öğrenmelidir. Yaşımız ne olursa olsun, yaşadığımız ortam nasıl olursa olsun hayata sımsıkı tutunmalıyız. Herkesin hayatında sıkıntılar oluyor ama sıkıntılar başımıza geldiğinde sabır edip vardır bunda da bir hayır demeyi bileceğiz. Davranışlarımızda her zaman mantıklı yolu seçerek davranmalı, daha sonra üzüleceğimiz adımları atmamalıyız. Hiç bir zaman bilgiden korkmayın, bilmediğimiz şeyler bizi korkutur. Çünkü bildiğimiz şeylerle savaşırız mücadele veririz. Bilmediğimiz bir konuda bunun sonu ne olur nasıl gider düşüncesi bizler korkutur. Yaşam onu şekillendirdiğimiz düşüncelerden ibarettir der Mevlana hazretleri.iç dünyasını keşfetmiş kendiyle barışmış insan çevresindeki insanlara ve olaylara pozitif bakacak sorunlarla daha rahat baş edebilecektir. Geleceğimizin emanetçileri evlatlarımızı yetiştiren kadınlarımızın bilinçlenmeleri aile içi iletişimden iş hayatına kadar  bir çok alanda çözüm üretme kabiliyetlerinin artmasını sağlayacak. Mutlu kadınlar mutlu  nesiller yetiştirecektir." diye konuştu.

 

KADINLARA AYRIMCILIK

İlkadım Belediyesi tarafından yapılan programlarda kadınlara ağırlık verildiğinin altını çizen  İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Musa Yüksel "Belediyemiz bayanlarımıza yönelik olarak düzenlediğimiz "Kadının İç Dünyasına Yolculuk"  konferanslarımızı düzenli olarak gerçekleştirmekteyiz. Belediyemiz her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık gösteriyor. Bu ayrımcılık sadece bir gün değil her zaman sürüyor. Kadınlarımızın yükü ağır yolu uzun. Kadınlarımızı mutlu etmek onların yükünü hafifletmek için gece gündüz çalışmalar gerçekleştiriyoruz." dedi.

 

Yüksel, program sonunda programa katılan bayanlara karandil dağıtarak dünya kadınlar gününü kutladı.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER