PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DAN DUYGULANDIRAN SERGİ

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM'DAN DUYGULANDIRAN SERGİ

18 MART SERGİSİNDE DUYGU DOLU ANLAR

 

İlkadım Belediyesi tarafından “18 Mart Çanakkale Fotoğraf Sergisi" Samsun Piazza Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen tören ile açıldı. Törene katılan Gazi'lerin fotoğraflara bakarken yaşadığı duygusal anlar sergiye damga vuran kare oldu.

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101.yıldönümü etkinlikleri kapsamında İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi tarafından açılan "18 Mart Çanakkale Fotoğraf Sergisi" duygu dolu anlara sahne oldu. Düzenlenen serginin açılış törenine İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, İlkadım Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, İlkadım  İlçe Müftüsü Yahya Polat, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Diril ve dernek üyesi Gaziler, İlkadım Belediyesi birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Çanakkale savaşı sırasında ve sonrasında çekilen gün yüzüne çıkmamış fotoğrafların yer aldığı sergi ziyaretçilerine duygu dolu anlar yaşattı. Sergide yer alan fotoğrafları dikkatle inceleyen Gaziler bazı fotoğraflarda göz yaşlarını tutamazken bir çoğu fotoğraflarda ki askerlere selam durdu.

 

BAŞKAN TOK'A TEŞEKKÜR

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101.yıldönümünde  özel sergiyi vatandaşlarla buluşturduğu için İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a teşekkür eden Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Diril  "Dünyada hiçbir toprak parçası bizim topraklarımız kadar vatan olmayı hak etmemiştir. Cennet vatanımızın her karışı kahraman askerlerimizin kanları ile hamur olmuş, gölgesinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız şanlı bayrağımız rengini ve şeklini bu mübarek kanlardan almıştır. Bu vesile ile bugün İlkadım Belediyemizin burada Çanakkale'nin geçilemez olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu sebepten ötürü 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101.yıldönümünde böylesi özel bir sergiyi halkımızla buluşturan başta İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok'a ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

 

Piazza AVM'de açılan “18 Mart Çanakkale Fotoğraf Sergisi" hafta sonuna kadar ziyarete açık kalakacak.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER