PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DA CAMİLER YİNE DOLDU TAŞTI

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIM’DA CAMİLER YİNE DOLDU TAŞTI

BAŞKAN TOK VATANDAŞA LOKMA DAĞITTI

TOK, “KANDİL KIRGINLIKLARI BİR KENARA ATMA GÜNÜDÜR”       

 

İlkadım ilçesi Yeşiltepe Camii'nde düzenlenen Regaip Kandili Özel Programı dolayısıyla İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Camii çıkışında vatandaşlara kandil simidi ve lokma dağıttı.

 

İlkadım Belediyesi, Regaip Kandili dolayısıyla Cami çıkışında vatandaşlara kandil simidi ve lokma dağıttı. Yatsı Namazı sonrası köy camileri dahil olmak üzere 43 camii'de kandil simidi ve lokma dağıtımı yapan belediye ekiplerine vatandaşlar teşekkür etti. Yatsı namazının ardından İlkadım Yeşiltepe Camii’nde İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen Regaip Kandili programında Kur-an’ı Kerim,  kaside ve salavat ı şerifeler okundu. Camii çıkışında camii cemaatine lokma kandil simidi dağıtan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok “Kandil geceleri insanları her türlü kötülüklerden, şerden haksızlıklardan uzak durmayı öğretir” dedi. Tok program sonunda vatandaşlarla bir araya gelerek çay sohbeti gerçekleştirerek vatandaşın isteklerini dinledi.

 

Regaip Kandili vesilesi ile kırgınlıkların bir kenara atılması gerektiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Üç Aylar’ın gelişini de müjdeleyen Regaip Kandili vesilesiyle kırgınlıkları bir tarafa bırakalım, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için bir arada olalım. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu anlamlı gecenin başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada barış ve kardeşliğe vesile olmasını, bu duygularla tüm İslam Aleminin mübarek Üç Aylar’ını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER