PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN TOK SELAHİYELİ BAYANLARLA BULUŞTU

16/04/2016

BAŞKAN TOK SELAHİYELİ BAYANLARLA BULUŞTU

BAŞKAN TOK, “İLKADIM’DA BAYANLAR BİR ADIM ÖNDE”

TOK, “HER PROJEDE KADINLARA ÖNCELİK”

 

Selahiye Mahallesi yardımlaşma ve dayanışma gecesinde bayanlarla bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “İlkadım’da bayanlar hep bir adım önde olacak” dedi.

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Selahiye Mahallesi yardımlaşma ve dayanışma gecesinde Selahiyeli bayanlarla bir araya geldi. İlkadım Belediyesi Gazi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen özel gece yoğun ilgi gösteren mahalle sakinleri gecede faaliyet gösteren kermesten alışveriş yaparak ihtiyacı olan ailelere yardım etme fırsatı buldu. Şanlıurfa’dan gelen özel sıra gecesi ekibinin seslendirdiği hasret şarkılarını hep bir ağızdan söyleyen Selahiyeli bayanlar İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür etti. Düzenlenen geceye İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yanı sıra Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı Op. Dr. Mustafa Seven, İlkadım Belediyesi Meclis üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ve muhtarlar katıldı. İlkadım Belediyesi’nin bayanlara pozitif ayrımcılık yaptığını belirten ve her projede bayana yer verdiklerini ifade eden Başkan Tok, “Bayanlarımızın her zaman destekçisiyiz” dedi.

 

ÖRNEK OLMALI

Düzenlenen gecenin diğer mahallelere örnek olması gerektiğinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Selahiye mahalle muhtarımız Derya Bozkurt ve ekibi geçtiğimiz günlerde ziyaretime geldiler. Bizlerden bu gece için birkaç istekte bulundular. Bizlerde her zaman olduğu gibi bayanlarımızı kırmayıp isteklerini fazlası ile yerine getirdik. Gazi Sosyal Tesislerimizde bu programı yapmak istediklerini belirtmişlerdi. Açık konuşmak gerekirse salonun çok büyük olduğu için dolacağını düşünmemiştik. Ama şimdi bakıyorum ki Selahiye mahallesinin bayanları programı sahiplenmişler benimsemişler. Bu yardımlaşma programı diğer mahallelerimize örnek olacak türden. Mahallede yaşayan birbirini tanımayan komşular burada birbirini tanıyor komşuluk ilişkilerini bir adım daha ileriye taşıyor. Burada gerçekten güzel bir etkinlik icra ediliyor. Bir tarafta açılan kermes ile ihtiyacı olan ailelere yardım ediliyor. Bir taraftan komşular birbirileri ile muhabbet sohbet ediyor. Bir taraftan bayanlarımız günlük hayatın stresini atıyor. Programı akıl eden düzenleyen mahalle muhtarımız başta olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

HER PROJEDE BAYANLAR BİR ADIM ÖNDE

İlkadım Belediyesi’nin her projede her hizmette kadınlara önem verdiğini de söyleyen Başkan Tok, “İlkadım Belediyesi olarak her zaman bayanlarımızın destekçisi olduk. Bayanlarımıza pozitif ayrımcılık yapacağız dedik ve yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Faaliyete geçirdiğimiz ve geçirecek olduğumuz her projemizde bayanlarımızı ön planda tuttuk. Geçmiş dönem belediye başkanlığımızda hayata geçirdiğimiz ve sadece bayanlarımızın faydalanabildiği Kadınlar Lokalimizde bayanlarımıza ne kadar önem vermiş olduğumu ortaya koymuş olduk. Şimdi ise yapımında sona geldiğimiz Derabahçe Sosyal Tesislerimizde bayanlarımızın kurs eğitimlerini  alacağı ferah eğitim sınıfları, yine sadece bayanlarımızın rahatlıkla kullanabileceği modern ve son teknoloji Fitnes salonu ile bayanlarımızı önemsiyoruz. Ayrıca ilerleyen günlerde Unkapanı mahallemizde bulunan yaşı itibari ile yavaş yavaş kullanılamayacak hale gelen Unkapanı Kültür Merkezimizin yıkımına başlayacağız. Hemen akabinde bu alana muhteşem bir bina inşa edip sadece bayanlarımızın kullanabileceği lokali içinde barındıracağız. Görece geldiğimiz ilk günden itibaren belirttiğimiz gibi kadınlarımızın yeri İlkadım için ayrı. Kadınlarımız mutlu olursa aile mutlu olur aile mutlu olursa çocuklar mutlu huzurlu olur. Yani geleceğin teminatı olan yavrularımız mutlu huzurlu olursa geleceğe büyük adımlar atmış oluruz. Bu nedenler bayanlarımızın mutluluğu ve huzuru için gece gündüz çalışacağımızı bir kez daha belirmek istiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER