PROJELER

ALBÜMLER

1.İLKADIM ÇOCUK KİTAP GÜNLERİ VE ŞENLİĞİ YARIN BAŞLIYOR!

01 Ocak Perşembe 1970

1.İLKADIM ÇOCUK KİTAP GÜNLERİ VE ŞENLİĞİ YARIN BAŞLIYOR!

 

Karadeniz’de  alanında ilk ve tek olan “1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği” 18-24 Nisan tarihleri arasında okurlarla buluşuyor.

 

İlkadım Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Karadeniz’in ilk ve tek en büyük Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği yarın başlıyor.

 

SAHİL YOLU KURTULUŞ PARKI SAAT 11.30’DA AÇILIYOR

 

Yabancılar Çarşısı karşındaki Kurtuluş Parkı’nda  Saat 11.30’da açılışı yapılacak olan 1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği,  55 yayınevi, 22 yazar, bir hafta boyunca çocuklar için birbirinden renkli etkinlikler kitap kurtlarını bekliyor.  18-24 Nisan tarihleri arasında Yabancılar Çarşısı karşısındaki Kurtuluş Parkı’nda İlkadım Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl ilki gerçekleşecek çocuk kitap günleri ve şenliğinde kitap ve okuma sevgisini aşılamak amacıyla yapılan etkinliğe bu yıl çocuk kitapları yayıncılığında öne çıkan 55 yayınevi katılacak. Beğeniyle takip edilen onlarca yazar, söyleşi, imza etkinlikleri ve okur yazar buluşmalarıyla okurlara hitap edecek.

 

ETKİNLİKLERLE ÇOCUK KİTAP GÜNLERİ

Bir hafta boyunca her gün farklı bir isimle çocuk yazarlarının söyleşileri, palyaço, çizgi film karakterleri maskotu, tiyatro ve illizyonist gösterileri, şişme çocuk oyun gurupları, bubble balon şov, animasyon gösterileri, ücretsiz ikramlar, okulların çocuk oyun gösterileri ve sürpriz etkinliklerle bir hafta boyunca çocuklar gönüllerince vakit geçirecekler.

 

KİTAP OKUYAN NESİLLER

Açılan fuarla kitap okumayı seven nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Kitap sevgisinin tohumlarını küçücük yüreklere şimdiden ekmek, çocuklarımızın hayat boyu bu sevgiyle kuşanmalarını sağlamak amacıyla açtığımız 1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliğimiz ümit ediyorum ki, kitapla dost nesiller yetişmesine vesile olur. Tüm Samsunluları ve çocuklarımızı etkinliğimize bekliyorum” dedi.

 

1.İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği’nin açılışı Yabancılar Çarşısı karşındaki Kurtuluş Parkı’nda 18 Nisan Pazartesi günü saat 11.30’da yapılacak.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER