PROJELER

ALBÜMLER

ANLAMLI TURNUVANIN BAŞLAMA VURUŞU KÖKTAŞ VE TOK’TAN

01 Ocak Perşembe 1970

ANLAMLI TURNUVANIN BAŞLAMA VURUŞU KÖKTAŞ VE TOK'TAN

ŞEHİTLERE SAYGI TURNUVASI DUALARLA BAŞLADI

 

Samsun'a örnek olan Fatih Spor Kulübü tarafından düzenlenen "Şehitlere Saygı" futbol turnuvasının başlama vuruşunu AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok  yaptı.

 

Fatih 1453 Spor Kulübü tarafından her sene gerçekleştirilen ve ramazan boyunca devam eden futbol turnuvası bu sene  "Şehitlere Saygı Turnuvası adı altında başladı. Fatih Mahallesi Şehit Komando Er Hüseyin Kaşka Parkı'ında düzenlenen açılış töreni, Türkiye güzel Kuran okuma birincisi Hafız Mustafa Özyılmaz tarafından Şehitler için okunan Kur'an'ı Kerîm tilavetini ile başladı. Turnuvanın açılış programına AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Erdoğan Tok, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Fatih 1453 Spor Kulübü'nün büyük desteklerle bu etkinliği gerçekleştirdiğini belirten Fatih 1453 Spor Kulübü Başkanı Ali Anıl, düzenlenen muhteşem programa desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

 

İSTEDİLER BİR HAFTADA YAPTIK

Hafız Mustafa Özyılmaz tarafından Şehitler için okunan Kur'an'ı Kerîm tilavetinin ardından konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Böyle anlamlı bir gecede Fatih mahallesi sakinlerimiz ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Böyle mükemmel bir programı düşünüp organize eden Fatih Spor Kulübü yöneticilerini tebrik ediyorum.  Öyle güzel bir yerde öyle anlamlı etkinliğe imza atıldı ki gurur duymamak elde değil. Şehitlerimiz için Kur'an'ı Kerîm tilaveti, hemen arkasından birlik beraberlik yemeği herkes bir arada eller şehitlerimiz için semaya açık. Geleneksel hale gelen futbol turnuvası bu sene şehitlerimiz için düzenlenmiş. 60'a yakın takım ve bu takımlarımız şehitlerimizin ismini taşıyor. Hangi takım birinci olursa o Şehidimizin ailesi Umre'ye gidiyor. Yani A'dan Z'ye titizlikle hazırlanmış bir program olmuş. Emeği  geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu noktada mahalle sakinlerimizin  bizlerden istediği bizlerinden İlkadım Belediyesi olarak hızlı bir şekilde Fatih mahallemize kazandırdığımız son model halı sahamızın açılışını böyle anlamlı bir programla yapmış bulunuyoruz. Daha önce kum olan sahada komplike bir çalışma gerçekleştirerek sahamızı muhteşem bir halı sahaya çevirdik. Muhtarımız geldi Başkanım her mahalleye halı saha yaptın Fatih mahallesinin yok dedi. Bizde hemen çalışmaların başlattık bir hafta içinde çalışmaları tamamladık hayırlı uğurlu olsun. Rabbim bu birliğimizi dirliğimizi bozman isteyenlere fırsat vermesin. Huzurumuzu kaçırmak isteyenlerin huzurunu kaçırsın. Şehitlerimize rahmet ailelerine sabırlar versin" diye konuştu.

 

İSİMLERİ SAYDI

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş konuşmasına Samsunlu şehitlerin isimlerini okuyarak başladı. Vatanını, ülkesini, milletini canı pahasına koruyan tüm şehitlerimizi rahmet ve dualarda andıklarını belirten Milletvekili Köktaş sözlerine şöyle devam etti,  "Ülkemiz yıllardır iç ve dış düşmanlarına karşı verdiği mücadelesinde 780 bin Km vatan toprağının her bir karesi aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak ülkemiz hamd olsun bugünlere geldi.Her bir şehidimizin acısı yüreklerimizi yakmaktadır. Bu duygularla tüm kahramanlarımızı rahmet, şükran ve dualarla anıyorum.Devletimiz güçlü, milletimiz sabırlı ve kararlı. Yıllardır insanların canına malına kast eden terör örgütü ile, en son terörist yok edilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir.Bu bir beka mücadelesidir, vatanın birliği, milletin kardeşliği mücadelesidir. Bu azim ve kararlık ülkemizi idare eden en küçük kadrodan; en yüksek kadroya kadar vardır. Geçtiğimiz günlerde Almanya Parlementosu'nun almış olduğu sözde ermeni soykırım tasarısını şiddetle red ediyor, böyle bir tasarıyı asla kabul etmiyoruz. Bu düşünceler içinde Ramazan Ayı'nızı tebrik ediyor, Rabbim birliğimize, beraberliğimize zeval vermesin diyorum" dedi.

 

Konuşmaların ardından yapımı tamamlanan halı sahaya geçen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Erdoğan Tok, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar turnuvanın açılış maçı olan şöhretler karması müsabakasının başlama vuruşunu gerçekleştirdi.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER