PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIMLILAR, KOMŞU İFTARLARIYLA BÜTÜNLEŞTİ

01 Ocak Perşembe 1970

İLKADIMLILAR, KOMŞU İFTARLARIYLA BÜTÜNLEŞTİ

4 bin kişi aynı sofrada orucunu açtı.

Uzun sokakta büyük iftar

 

Kışla Mahallesi ve Tepecik  Mahallesi sakinleriyle düzenlenen komşu iftar programında konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Komşu iftarlarıyla tüm insanları aynı sofrada buluşturarak kardeşlik, birlik ve beraberliği en üst zirveye taşıyoruz. ” dedi.

 

DEDE-TORUN AYNI SOFRADA

 

İlkadım Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir mahallede kurulan komşu iftarlarının son durağı Gebi Caddesi 4. Hat Durağı yanı oldu.  Kışla  ve Tepecik mahallesi sakinlerinin konuk olduğu iftarda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Bu sofralar Ramazan ayı boyunca yediden yetmişe herkesi bir araya getirdi” dedi.

 

KOMŞULAR AYNI SOFRAYI PAYLAŞIYOR!

 

Yoğun katılımın sağlandığı komşu iftarında mahalleli ile buluşan başkan Tok, iftar ezanı öncesi evlerinden gelen misafirleri ile tek-tek selamlaşıp sohbet etti. Başkan Tok Ramazan ayının başından bu yana her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluştuklarını belirtti. Başkan Tok ayrıca düzenlenen iftar yemeklerinin Ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak idrak edildiğini söyledi.

 

EMRULLAH HATİPOĞLU SOHBET PROGRAMI

 

Akşam namazından sonra icra edildi. Selahiye Camisi’nde teravih namazı öncesi Sultanahmet Camii Eski Vaizi Emrullah Hatipoğlu tarafından sohbet icra edildi. Ramazan ayının bereketi ve güzellikleri hakkında konuşan Hatipoğlu, Allah’ın bu ayda duaları kabul ettiğini tüm günahları bağışladığını belirtti. Emrullah Hatipoğlu, Ramazan ayının faziletlerini aktararak, Oruç ve Ramazan ayında dikkat edilmesi gereken hususları paylaştı. Teravih namazının ardından belediye görevlileri tarafından cami çıkışında vatandaşlara lokma dağıtıldı

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER