PROJELER

ALBÜMLER

BALKANLIOĞLU’NDAN ÜMMET MESAJI

01 Ocak Perşembe 1970

BALKANLIOĞLU'NDAN ÜMMET MESAJI

-Balkanlıoğlu; "Yeniden Diriliş Lazım!"

-"Mazlum Coğrafya'nın ümidi biziz"

İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden  biri olan Abdülmetin Balkanlıoğlu, İlkadım Belediyesi'nin Ramazan ayı dolayısıyla organize ettiği 'Gönül Sohbetleri ve Kur'an Ziyafeti' programları kapsamında Karasamsun Yunus Emre Camiinde sohbet verdi.

Renkli kişiliği ve etkileyici sohbetiyle önemli mesajlar veren Abdülmetin Balkanlıoğlu, İnfak, yardımlaşma, dayanışma, ümmet kardeşliği hakkında bilgiler verdi.

TÜRKİYE'DEN BAŞKA KARDEŞİNE KUCAK AÇAN MİLLET YOK!

Ümmet olarak bir arada olmanın faziletlerini anlatan Balkanlıoğlu, " Maalesef Dünya'da Müslümanlar olarak izzetimizi koruyamadık.  Suriye'de 5 bin tane kadının kafirin askerleri tarafından sıraya konulduğu ortamda namusumuzu koruyamadık. Hangisine el attık.  Ümmet coğrafyasında çocuklarımız, genç kızlarımız, anneler ve dedelerimiz acı, kan ve gözyaşı içersinde iken neler yapabildik.? Kendi kanından, kendi coğrafyasından Müslüman insanlara sırtını dönen 160 kat gökdelen diken Dubai, Birleşmiş Arabın Birleşmiş gavur emrinde çalışanlar, kaç tane Suriyeliye ekmek verdiniz.? Türkiye'den başka hangi Müslüman devlet o mazlumlara, gariplere sahip çıktı?. Şu anda resmi 2 milyon, gayri resmi 4 milyon mülteci kardeşlerimize kucak açtık. Birleşik Arap Emirlikleri kendi kardeşine sırt çeviriyor. Üç beş tane Suriyelinin havaalanına inmesine müsaade etmiyor. Türkiye'den başka Müslüman kardeşine kuçak açan kim var.? Somali'de açlıktan ölürken, zekatının zekatını verecek Müslüman dünya susarken Türkiye, necip milletimizin bağış ve yardımlarıyla mazlum coğrafyalara önemli yardımlar yapıldı. Kardeşlerim, bu tür yardımlaşmalara destek verin. " dedi.

"MİLLET OLARAK BİZE YAKIŞANI YAPALIM"

Müslümanlar arasında birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın artması gerektiğine vurgu yapan Balkanlıoğlu, Birbirinizi sevin. Kucaklayın birbirinizi.. Mümin kardeşine küsmez. Dünya'daki ayrılıkların, nifakların sonu ortada. Biz Yunus Emre'nin çocukları, Mevlana'nın evlatlarıyız. Bizler, boynu bükük çiçeğe ağlayan kültürün evlatlarıyız. Millet olarak bize yakışanı yapmalıyız. " diye konuştu.

Sohbet ezanın okunmasıyla sona erdi. Kılınan teravih namazının ardından cami çıkışında cemaate lokma ikram edildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER