PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DAN TUNCELİ’YE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

21/06/2016

İLKADIM'DAN TUNCELİ'YE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

TOK, "GÖNÜLDEN GÖNÜLE KÖPRÜLER KURUYORUZ"

 

Ak Parti Genel merkezi tarafından başlatılan kardeşlik köprüsü, kardeş belediyeler projesi kapsamında Samsun İlkadım Belediyesi Tunceli Pertek ilçesine kardeşlik köprüsü kurdu.

 

Ak Parti Genel merkezi tarafından başlatılan kardeşlik köprüsü, kardeş belediyeler projesi kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan beraberinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti İl yönetiminden ve bazı iş adamlarından oluşan 25 kişilik heyet, AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, AK Parti Tunceli Pertek İlçe Başkanı Hamit Sağlıyan, Pertek Belediye Başkanı Recai Vural, AK Parti Tunceli Çemişgezek İlçe Başkanı İbrahim Enes Somyürek ve Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy tarafından karşılandı. Gerçekleştirilen kardeşlik ziyaretinde Samsun'dan gelen heyet ilk önce Elazığ Harput Kalesini ve önemli zatların kabirlerini  ziyaret etti. Ardından Tunceli Pertek'te  yer alan tarihi ve kültürel yerleri ve bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

KARDEŞLİĞİMİZİ PERÇİNLEMELİYİZ

Yıllarca doğu batı ayrımı yapıldığını ve bu ayrım ile kardeşi kardeşe düşürmek isteyenlerin olduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Yıllarca bu kardeşliği baltalamak isteyen, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler var.Bize düşen görev ise bu kardeşliğimizi perçinleştirmek ve birleştirmektir. Bunun yolu da birlik beraberlik ve aynı oluşumlardan geçmektedir. Kardeşliğin anlamlı kılınması için de gönülden gönüle köprüler kurulması lazım. Biz inşallah bu köprünün bir ayağını Pertek'e bir ayağını İlkadım'a attığımız zaman Pertek ve İlkadım ilçemizin insanlarının kardeşliğinin ebedi olmasını sağlayacak güzel hizmetlere adım atacağız" dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER