PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım’da Aşçılık Kursunda Başarılı Olan Kursiyerlere Teşvik Ödülü

01 Ocak Perşembe 1970

- İlkadım'da Aşçılık Kursunda Başarılı Olan Kursiyerlere Teşvik Ödülü

-Başkan Tok; Aşçılık Okulunda Geleceğin Esnafları Yetişiyor

- AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş:

- “Bu darbe girişimi vatan haini Gülen çetesi tarafından yapılmıştır”

- “Bu millet darbecilere ders verdi”

İlkadım Belediyesi, Lokantacılar Odası ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliği açılan aşçılık okulu teşvik ödülleri töreninde konuşan Başkan Erdoğan Tok,  Aşçılık okulunda geleceğin ustalarını ve esnaflarını yetiştiriyoruz" dedi.

İlkadım Belediyesi, Lokantacılar Odası ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği tarafından genç istihdamı destekleme projesi kapsamında Avrupa Birliği destekli olarak aşçı yardımcısı, pasta yardımcısı, pideci ve servis elemanı kurslarında başarılı olan kursiyerlere teşvik ödülleri verildi.

Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) projesi kapsamındaki kursun ilk teşvik ödül töreni düzenlendi.  Törene AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, KOSGEB Samsun İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, İlkadım ilçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Samsun Lokantacılar, Tatlıcılar, Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, Samsun Yol-iş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı İbrahim Uzun ve kursiyerler katıldı. İki ay önce başlatılan ve pasta yardımcılığı, pidecilik, aşçı yardımcılığı ve servis elemanlığında toplan 78 kursiyerin eğitim aldığı MEMGE kursunda başarılı bulunan 6 kursiyere teşvik ödülleri verildi.

AŞÇILIK OKULU YENİ ESNAFLAR YETİŞTİRİYOR

Verilen ödüllerden sonra konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Belediyemiz, Lokantacılar Odası ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ortaklığında Avrupa Birliği Hibe Projesi kapsamında eğitim alan kursiyerlerimizin aldıkları eğitimlerin sonunda epey yol kat ettiklerini müşahede ettik.  Profesyonel eğitimciler nezaretinde geleceğin aşçılarının, pastacıların ve servis elamanlarının yetişeceği bu kursumuz bir okul hüviyetinde. Buradan mezunla olan kursiyerlerimiz geleceğin esnafları olarak istihdam hayatında yerini alacaklar. Şimdi teşvik amaçlı birkaç kişiye vereceğiz. Ama ilerde bütün kursiyerlerimiz buradan plaket alıp gidecekler” dedi.

MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ; DARBE'Yİ BİR KEZ DAHA LANETLEDİ.

15 Temmuz’da Türkiye’ye yapılan darbe girişimini lanetleyen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, milletin darbe girişiminde bulunanlara iyi bir ders verdiğini söyledi. Köktaş, “1980 darbesinde Kenan Evren televizyona çıktı neden darbe yaptığını açıklıyordu. O zamanlar istikrarsızlık vardı, kardeş kardeşi öldürüyordu, siyasi güvensizlik vardı, yokluklar vardı. 15 Temmuz darbe yapanlara şunu soruyorum, Türkiye’deki istikrarsızlık, kardeş kardeşi öldürme, yokluklardan hangisi vardı da ya da bir tanesi var mıydı da bu darbeyi yapmaya kalkıştınız. Bu darbenin gerekçesi nedir? Biz halen bunun izahatını alamadık." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerlerin hazırladığı pastalar ikram edildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER