PROJELER

ALBÜMLER

Erdoğan Tok: Şehidini unutmayan yavrularımız göğsümüzü kabarttı

01 Ocak Perşembe 1970

Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesinde Şehit Ersan Gürpınar'ın adının verildiği kütüphanenin açılış merasiminde göz yaşları sel oldu.

Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesinde Şehit Ersan Gürpınar Kütüphanesinin açılış merasimine İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vaktı (EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Şehit Ersan Gürpınar'ın babası, annesi, nişanlısı, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
Şırnak kent merkezindeki PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı Şırnak Askeri Hastanesi'nde şehit olan Özel Harekât polisi 23 yaşındaki Ersan Gürpınar'ın lise öğrenimini gördüğü Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğretmen ve  öğrencileri şehit ağabeylerine teşekkürlerini okulda kurulan kütüphaneye isimlerini vererek gösterdi.

BAŞKAN TOK; "ŞEHİDİNİ UNUTMAYAN YAVRULARIMIZ GÖĞSÜMÜZÜ  KABARTTI"
Bu tarz anlamlı ve duygulu davranışların bu milletin ne kadar büyük ve onurlu bir millet olduğunu yeniden  kanıtladığını vurgulayan Başkan Tok; "Böylesi hüzün veren ama bir o kadar da şerefli bir etkinlikle Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesinde Şehit kardeşim Ersan Gürpınar'ın adının verildiği kütüphanenin açılışına katılmaktan onur duyuyorum. Bu gün aynı sıraları devrettiği kardeşleri şehit ağabeylerini göz yaşları içinde yad ettiler. Şehidini unutmayan yavrularımız göğsümü kabarttı. Bu nedenle hem öğrencilerimize hem okul yönetimine hem de şehidimizin değerli ailesine bu duyarlı davranışları için sonsuz teşekkür ederim. 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER