PROJELER

ALBÜMLER

Tok’tan İstiklal Marşı’nın Kabulünün 96. yıldönümü mesajı.

01 Ocak Perşembe 1970

-Tok'tan İstiklal Marşı’nın Kabulünün 96. yıldönümü mesajı.

 

-"İstiklal Marşımız, milli değerlerimizi, milli şuurumuzu ve ideallerimizi yansıtan eşsiz bir mücevher"

 

-"İstiklal Marşı kalplerimizi birleştirmekte ve yolumuzu aydınlatmaktadır."

 

 

Türk milletinin bağımsızlık sembollerinden biri olan İstiklal Marşı’nın milli marş olarak kabulünün 96. yıl dönümünü kutlayan Başkan Tok, “ Milli mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan İstiklal Marşımız, dün olduğu gibi bugün de kalplerimizi, ruhlarımızı birleştirmekte, yolumuzu aydınlatmaktadır." dedi

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 96'ıncı yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

 

İSTİKLAL MÜCADELESİ AKİF'İN  MISRALARIYLA EBEDİLEŞMİSTİR.

 

Büyük fedakarlıklarla kazanılan İstiklal mücadelesinin milli şair Mehmet Akif Ersoy tarafından mısralarıyla ebedileştirdiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Milletimizin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşımız, milli değerlerimizi, milli karakterimizi, milli şuurumuzu ve ideallerimizi yansıtan eşsiz bir mücevher niteliğindedir. Milletimizin yaşadığı en buhranlı dönemde, ‘Korkma’ diye başlayan İstiklal Marşımız, kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut aşılamış, Milli Mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuştur. Milli Mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan İstiklal Marşımız, dün olduğu gibi bugün de kalplerimizi, ruhlarımızı birleştirmekte, yolumuzu aydınlatmaktadır” dedi.

 

"TÜRK MİLLETİNE TERCÜMAN"

 

Türk milletinin ruhuna tercüman olan İstiklal Marşı’nın milli birlik ve beraberliği en güzel biçimiyle vurguladığını kaydeden Tok, "Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yıl dönümünün milletimize hayırlı olmasını diliyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu büyük eseri aziz milletimize armağan eden Büyük Millet Meclisimizin bütün üyelerini, Çanakkale ve İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, saygıyla, rahmetle, şükranla anıyorum." diye konuştu.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER