PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN TOK; “AVRUPA’NIN KORKULARI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR”

01 Ocak Perşembe 1970

BAŞKAN TOK; “AVRUPA'NIN KORKULARI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR”

                       

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’tan Hollanda’nın demokrasi dışı eylemine sert sözler.

 

Hollanda tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Türk konsolosluğuna girişine izin verilmemesi üzerine açıklama yapan Başkan Tok; “ Hızla büyüyen ve demokrasi adına büyük adımlar atan Türkiye, referandum yolunda sadece içeride değil dışarıda da engellenmeye çalışılıyor. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa Değişikliği referandumu yaklaştıkça korkuları artan Avrupa ülkeleri bir bir korkularını gün yüzüne çıkarmaya başladı” dedi.

 

“AVRUPA’NIN 16 NİSAN KORKUSU”

 

Hollanda’da bulunan Türk konsolosluğuna girişine izin verilmeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya gösterilen yaklaşımın aslında tüm Türk vatandaşlara gösterilmiş bir yanlış tutum anlamına geldiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Sözde demokrasinin beşiği Avrupa’nın Bakanımıza uyguladığı tutum kabul edilebilir bir tutum olamaz. Her fırsatta insan hakları ve eşitlikten dem vuran Avrupa ülkelerinin bir bir gerçek yüzlerini gösteriyor olması demokrasi yolunda ne kadar doğru adımlar attığımızın en önemli kanıtlarından olmakta” diye konuştu.

 

DEMOKRASİ DERSİNİ YİNE TÜRK VATANDAŞLARI VERİYOR

Başkan Tok; “Yaşanılan bu anlamsız kışkırtma karşısında yurtiçinde ve yurtdışında aklı selim ve hiçbir provokasyona pirim vermeden tepkisini gösteren vatandaşlarımız bir anlamda Hollanda ve bütün dünyaya demokrasi dersi vermeye devam ediyor. Hollanda polisinin zaman zaman haddini aşan müdahalelerine dahi serinkanlılıktan vazgeçmeyen Türk vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Uluslararası yasalarda hiçbir yeri olmayan ve tamamen Hollanda’nın iç siyasetinin bir ayıbı olan bu tutumu şiddetle kınıyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER