PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım'dan insan hayatına yön verecek sınav

01 Ocak Perşembe 1970

-İlkadım'dan insan hayatına yön verecek sınav

 

- 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak Sınava Hazırlanıyor.

 

 

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok,  Samsun genelinde Pazar günü yapılacak olan yaklaşık 11 bin kişinin Kur'an- Kerim okuyarak hazırlandığı sınava katılanlara başarılar diledi.  Tok,  organize ettikleri bilgi ve kültür yarışmasının insan hayatına yön verdiğini sonuçlarının çok faydalı olacağını kaydetti.

 

Katılımcılar, İlkadım  Belediyesi ile Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü arasında Uluslar arası çapta organize edilen yarışmanın Samsun ayağındaki 5'inci Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın 26 Mart Pazar günü saat 10.00’da yapılacak sınavı gününü heyecanla bekleniyor.

 

17 İLÇEDE 52 OKULDA VE 5 CEZAEVİNDE SINAV...

 

Kur'an-ı Kerim Meali okuyarak yarışmaya hazırlanan 11 bin kişi, pazar günü 17 ilçede 52 okulda, 5 cezaevinde 450 gönüllü gözetmen tarafından yapılacak sınavda ter dökecek. Uluslar arası çapta organize edilen 5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Samsun genelinde organizasyonunu İlkadım Belediyesi ve Yıldız Gençlik Spor Kulubü ile birlikte organize ediyor.

 

"İNSANLARI KURANLA BULUŞTURAN YARIŞMA"

 

İnsan hayatını şekillendirmesinde Kur'an ve Sünnet'in çok  önemli bir kaynak olduğuna vurgu yapan İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Sonuçlarının çok faydalı olacağı yarışmada sınava girenlere başarılar diledi. Tok, " Bu tür kültürel faaliyetlerimiz şehrimiz ve ülkemiz insanı yanında, tüm dünya Müslümanları için önemlidir. Bu bilgi ve kültür yarışmasıyla,  toplumun her kesimini Allah’ın son mesajı ile buluşturacağız. Gayemiz, Kur’an’ı anlayarak okuma konusunda farkındalık ve kamuoyu oluşturmanın yanında okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamaktır." dedi.

 

46 UMRE SEYAHATİ VE DOST ÜLKEYE YOLCULUK

 

Tamamı gönüllülerden oluşan ve en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu ünvanıyla 26 Mart Pazar günü saat 10.00’da Türkiye’nin 81 ili ve KKTC’nde düzenlenecek sınavda dereceye gireceklere 46 Umre Seyahati veya Dosta Ülkeye Yolculuk, para ödülleri ve çok sayıda çeşitli ödüller dağıtılacak.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER