PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım’da Çocuklara Ağaç Sevgisi Aşılandı

30/03/2017

-İlkadım'da Çocuklara Ağaç Sevgisi Aşılandı.

-İlkadım'da Fidanlar Toprakla Buluştu.

 

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyinin beraber düzenlediği 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle Kışla Yaşar Doğu ilkokulunun öğrencileri ile birlikte Okul çevresine fidan dikti.

 

21 Mart Orman Haftası münasebetiyle Kışla Yaşar Doğu İlkokulunda öğrencilerle beraber yapılan fidan dikme etkinliğine İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, Park Bahçeler Müdürü Erdoğan Zengin,  İlkadım Kent Konseyi Genel Sekreteri İbrahim Kurt, İlkadım Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Çevre Çalışma Grubu Başkanı Ömer Faruk Sönmez ve Kışla Yaşar Doğu İlkokul Müdürü Hikmet Çakıcı katıldı.

 

“Gelecek nesillerimize yaşanabilir bir dünya bırakmak”

 

"Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) hadisinde ’Bir Müslüman bir ağaç diker veya bir bitki ederse, ondan kuş, insan veya hayvan yediğinde bu onun için sadaka olur’ Hadisi Şerifini hatırlatan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel; “İlkokul dönemi çocuklarının somut yaşantılarla öğrenmelerin yaşamlarında daha kalıcı etki bıraktığını gerçeği göz önüne alınarak, çocukların sınıflardan dışarı çıkmak, evde ise bilgisayar ve TV başından kalkarak doğayla anlamlı bir bağ kurmalarına ve duyularını doğayı keşfetmelerine fırsat yaratmayı amaçladık. Gelecek nesillerimize yaşanabilir bir dünya bırakmak adına çevremizi korumalı, ormanlarımızı yok etmemeliyiz. Bugün burada Orman Haftası münasebetiyle öğrencilerimizle okulumuz bahçesine ağaç dikiyoruz.” dedi.

 

“Toprak aracılığıyla sevgi saygı hedefliyoruz”

 

Öğrencilerle Okulun bahçesine çeşitli türlerde fidanları toprakla buluşturan İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Çevre Çalışma Grubu Başkanı Ömer Faruk Sönmez; “Çocuklarımıza proje kapsamında toprak aracılığı ile sevgi, saygı, yardımlaşma, toprağı, meyveyi, ağacı, bitkiyi, çiçeği tanıyıp doğanın değerini bilme, canlıları tanıma, doğa sevgisini ve bilincini aşılamamanın gerekli olduğu kavratılacak. Bu sayede çocuklarımız doğayı hissederek dokunarak, koklayarak ve duyarak, farklı deneyimler yaşama fırsatı bulması; böylece hem bedensel hem zihinsel gelişmelerinin olumlu yönde desteklenmesi hedeflenmektedir. “diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER