PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım’da Maneviyat Dolu Gecede Gönüller Bir Oldu

30/03/2017

-İlkadım'da Maneviyat Dolu Gecede Gönüller Bir Oldu.

 

-İlkadım'da Regaib Kandilinde Camiler Doldu Taştı.

 

 

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Regaip Kandili dolayısıyla Fevzi Çakmak Mahalesi Camiinde vatandaşların kandilini kutlayarak kandil simidi ve lokma dağıttı.

 

Regaip Kandili dolayısıyla İlkadım İlçesi'nde bulunan camiler doldu taştı. Belediye ekiplerince ilçe sınırları içerisinde vatandaşlara özel olarak kutulara konularak paketlenmiş lokumlar dağıtıldı.

 

Üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili programı İlkadım İlçesi Fevzi Çakmak Camiinde idrak edildi. Regaip Kandili programında Kur-an’ı Kerim,  kaside ve salavat ı şerifeler okundu

 

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan  Tok, Üç aylar olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarının ilk mübarek gecesi  Regaib Kandili'ni Fevzi Çakmak Camiinde idrak etti. Başkan Tok, camii çıkışında cemattin kandilini kutlayarak lokma dağıttı.  Tok, daha sonra camii çayocağında vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

 

Kandil gecelerinin insanları her türlü kötülüklerden ve  haksızlıklardan uzak durmayı öğrettiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  " Üç ayların müjdeleyicisi olan Regaip, herhangi bir şeyi istemek, arzu duymak, meyletmek, bu emeller doğrultusunda çaba sarf etmek demektir. Bizde böylesi müstesna gecelere ulaşmanın şükrü ile ibadetimizi yaparken varsa kırgınlıklara mutlaka son vermeliyiz. Aile, akraba ve komşuluk ilişkilerimizde küslükleri kaldırmalıyız. Recep, Şaban ve Ramazan aylarının taçlanacağı Regaip Kandiline bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Allah bu mübarek gecenin hürmetine devlet ve millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirsin. ” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER