PROJELER

ALBÜMLER

16 Nisan Referandumu Güçlü Türkiye’nin Devamının Oylamasıdır

01 Ocak Perşembe 1970

-16 Nisan Referandumu Güçlü Türkiye’nin Devamının Oylamasıdır…

 

-Başkan Tok Referandum İçin Oyunu Kullandı…

Başkan Tok; “Bu oylama büyük Türkiye’nin, güçlü ekonominin, hızlı bürokrasinin ve demokrasinin oylamasıdır”

Yurt genelinde 55 milyon seçmenin sandık başına giderek yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi için oy kullandığı referandumda Başkan Tok, referandum sonucunda kazananın Türkiye olması gerektiğini belirtti.

 

“REFERANDUMUN YÜKSELİŞLE SONUÇLANMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

İlkadım İlçesi Yeşilyurt Demir Çelik İlkokulunda eşi ve üç kızı ile kullandığı oy sonrası açıklamalarda bulunan başkan Tok; “Türkiye için çok önemli bir gün olan 16 Nisan Referandumunda öncelikle huzurlu bir ortamda oy kullanmaktan oldukça memnunum. Bütün aile üyelerimle sakin bir ortamda oyumuzu kullandık. Uzun süren referandum çalışmalarımız ardından oylamanın ekonomik yükselişin ve istikrarın devamı için olumlu bir netice ile sonuçlanmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“GAYEMİZ MİLLETİN KAZANMASI”

16 Nisan referandumunun kazananının büyük Milletimiz olacağını unutmamalıyız diyen Başkan Erdoğan Tok; Cumhurbaşkanlığı Sistemi bir başlangıçtır. Bu sistem ile söz hakkı tam anlamıyla yüce Milletimizin olacaktır. Gece gündüz süren çalışmalarımızda bunun bir parti seçimi olmadığını vatandaşlarımıza anlattık. Bu oylama büyük Türkiye’nin, güçlü ekonominin, hızlı bürokrasinin ve demokrasinin oylamasıdır” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER