PROJELER

ALBÜMLER

“BAŞBAKAN İLKADIM’A GÜVENİYOR”

01 Ocak Perşembe 1970

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Anadolu ve Kadıköy Mahallesi sakinleri ile komşu iftarı programında bir araya geldi. Başkan Tok, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı  seçimi için İlkadım’a güvendiğini belirtti.” dedi.

 

İlkadım Belediyesinin her akşam düzenlediği ‘Komşu İftarları’ programı dün akşam Anadolu Mahallesi ve Kadıköy Mahallesi sakinlerini bir araya getirdi. İftar yemeğinden sonra bir konuşma yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun dönüşü kendisine havaalanında söylemiş olduğu bir sözü de açıkladı.

 

3 BİN KİŞİ AYNI SOFRADA

Ramazan boyunca her akşam farklı bir bölgede en az iki mahalleyi iftar sofrasında birleştirerek hem komşuluk bilincini zinde tutmayı hedefleyen hem de halkıyla iç içe bir belediyecilik hizmeti verme gayretinde olan İlkadım Belediyesi dün akşam kendi rekorunu kırdı. Yaklaşık 3 bin kişiyi aynı sofrada buluşturan İlkadım Belediyesi en kalabalık iftar programını yapmış oldu.  AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Özel Kalem Müdürü, Başkan Yardımcıları ve Daire Müdürleri’nin de katıldığı programda vatandaşların Erdoğan Tok’a gösterdiği ilgi dikkatleri çekti.

 

KOMŞULAR AYNI SOFRADA BULUŞUYOR

80 kişilik özel bir ekiple hazırlanan programda her gün 2 Bin ile 3 Bin kişiye iftar verilmekte. Her akşam 2 veya 3 mahalleyi aynı sofrada birleştirip ilçedeki 'Komşuluk' bağlarını pekiştirmeyi hedefleyen programın adı  ‘‘Komşu İftarları’’. Komşu iftarları programında her gün ana yemek yanında çorba, pilav, tatlı, hurma, ayran ve su ile birlikte ikram ediliyor. Programın yapılacağı alan da belediye tarafından programdan önce ve sonra temizliği yapılıp ardından yıkanıyor.

 

YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

"Yapılan organizasyonun sevincini bütün duygularımla yaşıyorum" diyerek konuşmasına başlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: " Daha 3 aylık bir belediye olmamıza rağmen yaptığımız hizmetlerden dolayı aldığımız tepkiler bizi hayli mutlu ediyor. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.’’ dedi. Konuşmasının devamında iyi dileklerini sunan Başkan Tok: ‘‘Yeni belediye binasını eski Hava alanı'nn girişinde bir noktaya yapacağız. Temelini de inşallah yakında atacağız.’’ Dedi.

 

BENİ BAŞBAKANA MAHCUP ETMEYİN

Konuşmasında 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi için vatandaşlardan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için oy istemeyi de ihmal etmeyen Tok: " İstikrarın devamı ve 12 yıldır yapılan hizmetlerin vefası olarak 10 Ağustosta Cumhurbaşkanı adayımız olan Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermenizi istiyorum.’’dedi.  Başkan Tok: ‘‘ Başbakanımız Samsun ziyaretini bitirip şehirden ayrılırken hava alanında bana; ‘‘Haydi Erdoğan, İlkadım’da seni göreyim, İlkadım’da sandıkları patlatalım, Gerekeni yap.’’ dedi. Beni Başbakanıma karşı mahcup etmeyin. Allah hepinizin ibadetlerini kabul etsin.’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

KÖKTAŞ: GEREKENİ YAPACAĞIZ

Konuşmasına vatandaşların Ramazan Ayı’nı kutlayarak başlayan Ak Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş: ‘‘ İlkadım’da Ak Parti’yi başa getirdiğiniz için teşekkür ederim, belediye başkanınız size layık olacaktır. Erdoğan Tok İlkadımın kaybettiği zamanı geri kazandıracak inşallah. Bunun için biz gereken her şeyi yapacağız; Fakat sizden de Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan için gereken desteği vermenizi istiyorum.’’ dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER